Marse nusileidęs zondas „InSight“ dalinasi pirmomis planetos nuotraukomis

NASA zondas „InSight“ (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport) po šešių mėnesių trukmės, 483 milijonų kilometrų, kelionės pirmadienį sėkmingai užbaigė savo nusileidimą Marse.
Be to, zondas jau siunčia pirmąsias nuotraukas iš Raudonosios planetos, konkrečiai iš savo nusileidimo vietos Elysium Planitia lygumos, skelbiama oficialioje zondo „Twitter“ paskyroje. „Čia vyrauja ramus grožis. Nekantrauju, kol galėsiu ištyrinėti savo naujuosius namus.“
43d72aad.jpg
© NASA InSight | Twitter
„InSight“ jau dislokavo du savo dešimčiakampius saulės modulius, kurių kiekvieno plotis siekia virš 2 metrų, ir jie zondui tiekia operacijoms būtiną energiją.
Zondo misija yra naudojantis moderniausiais instrumentais, surinkti informaciją apie tai, kaip uolingosios planetos, tokios kaip Marsas, formuojasi ir, laikui bėgant, vystosi, rašo gizmodo.com. 
Kaip skelbiama NASA pranešime, „InSight“ duomenis pradės rinkti per artimiausias veikimo savaites, tačiau Žemėje likusi zondo komanda pirmiausia dirba aktyvuodami ir kalibruodami jo sistemas.
60e09547.jpg
© NASA 
Viena iš pirmųjų užduočių yra robotizuotos 1,79 m. ilgio rankos įgalinimas, kuri atsakinga už Marso kraštovaizdžio fotografavimą. Ši užduotis bus užbaigta per kelias dienas.
Daugelio zondo eksperimentų plėtotei prireiks laiko, nes NASA reikia išsamių duomenų, kad būtų nuspręsta kur dislokuoti seismometrus ir gręžtuvus, matuosiančius šilumos srautus. Dar ilgiau gali tekti laukti, kol bus nustatytas bet koks seisminis aktyvumas.
Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo, belieka kantriai luktelti kokių įdomybių šis zondas suras Marse.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite