Marsaeigis „Curiosity“ Marse aptiko ypač blizgų objektą

Kol visų dėmesys pastaruoju metu buvo nukreiptas į sėkmingą „InSight“ zondo nusileidimą Marse, senbuvis „Curiosity“ buvo kiek primirštas. Bet tik trumpam.
Šešiaratis NASA marsaeigis ramiai sau darbavosi Vera Rubin kalnagūbryje, kur tyrinėjo Highfield uolienų atodangą, unikalų pilkos spalvos uolienų plotą. Ir štai jis turi naujienų.
NASA mokslininkų dėmesį čia patraukė neįprastai lygi ir šviesą atspindinti uoliena. 
3ebe8f78.jpg
© NASA 
Pirminiai įtarimai teigia, kad ši uoliena, pavadinta „Mažuoju Kolonsėjumi“ (ang. Little Colonsay), yra meteoritas, tačiau NASA mokslininkai tuo nėra iki galo tikri, bent jau kol „Curiosity“ neatliks jo cheminės analizės, rašo gizmodo.com. 
Marsaeigio „ChemCam“ instrumentas, kurį sudaro kamera, spektrografas ir lazeris, atlieka vietinės chemijos laboratorijos vaidmenį.
Faktas, kad „Curiosity“ galimai susidūrė su meteoritu, nėra šokiruojantis. Savo kelionių metu marsaeigis aptiko ne vieną įdomų objektą.
Galima paminėti netikėtą šukę – lygų, neįprastos formos objektą, kuris pasirodė besantis plastikinis dangalas, nukritęs nuo marsaeigio. 
Dar vienas įdomus objektais, tai tobulos sferos formos darinys, kuris yra natūralaus geologinio proceso, vadinamo konkrecija, produktas.
Visgi, ko gero, pats keisčiausias incidentas įvyko 2013 metais, kuomet „Curiosity“ pastebėjo akmenį, panašų į voverę – klasikinis pareidolijos optinės iliuzijos pavyzdys, kuomet atsitiktiniuose ir neaiškiuose stimuluose matomi veidai, gyvūnai ir kiti kasdieniai objektai, kurių iš tiesų ten nėra.
Marse „Curiosity“ darbavosi drauge su „Opportunity“. Deja, bet po milžiniškos smėlio audros „Opportunity“ taip ir neprabunda iš miego būsenos, o pažadinti nuotoliniu būdu jo neįmanoma.
NASA kol kas nepaskelbė, kad ši misija yra laikoma žuvusia, tačiau daugiau informacijos apie „Opportunity“ statusą tikimasi gauti kitų metų pradžioje.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite