Peštynės dėl Mėnulio: Ir NASA, ir Rusija paskelbė ambicingus planus

Kol vieni dairosi į Marsą, kiti pasirinkę artimesnį taikinį – Mėnulį, skelbia apie galimą apsigyvenimą šiame Žemės palydove. 
Apie tokius ambicingus planus paskelbė Rusija, teigianti, kad per artimiausius 20 metų žada pastatyti Mėnulio koloniją. Tuo tarpu kosminiai konkurentai iš NASA taip pat pranešė apie savo intencijas sugrįžti ant Mėnulio paviršiaus.
Visa tai planuojama įgyvendinti iki 2040 metų ir Mėnulyje įkurdinti nuolatinę žmonių koloniją.
6c4af51b.jpg
© NASA 
Rusijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ vadovas paskelbė, kad ilgalaikio apgyvendinimo Mėnulio paviršiuje planai galėtų būti užbaigti jau kitais metais.
Maskva atskleidė drąsius penkerių metų „Roscosmos“ kosmoso agentūros vystymo planus.
Ši naujiena paskelbta tuo pat metu, kai Jungtinės Amerikos valstijos pranešė apie planus leisti privačioms firmoms nusileisti ant mūsų planetos palydovo, tuo tarpu NASA vadovaujantysis administratorius sako, kad Amerika ant Mėnulio paviršiaus gali sugrįžti „greičiau negu jūs manote“.
Anatoly Petrukovich iš Rusijos mokslų akademijos, sakė: „Kelionė į Marsą, esamomis kosmoso kelionių technologijomis, būtų pernelyg komplikuota. Tuo tarpu Mėnulis būtų kur kas logiškesnis siekis.
Projektas, ties kuriuo šiuo metu eksperimentuojama, yra skirtas ilgalaikiam Mėnulio apgyvendinimui žmonėmis. Kalbama apie koloniją ant Mėnulio paviršiaus. rašo thesun.ie.
Jis kalbėjo apie ankstesnę programą, kurią 2014 metais parengė „Roscosmos“,  ir kuri iškėlė trijų etapų Mėnulio projekto idėją, patraukusią šimtų prie projekto norinčių prisijungti astronautų dėmesį.
Etapai apėmė Mėnulio orbitoje skriejančio modulio sukūrimą, po jo sekantį bazės konstrukcijos darbuotojų nusileidimą ir Mėnulio kolonijos įkūrimą, kuri prižiūrės tamsiojoje Mėnulio pusėje įrengtą teleskopą.
Remiantis šalies kosmoso programos vadovaujančiojo dizainerio Yevgeny Mikrin pranešimu, darbai galėtų prasidėti jau 2025 metais.
4b7dff84.jpg
© Shutterstock 
Tuo tarpu JAV paskelbė apie savo planus pirmą kartą nuo 1972 metų sugrįžti į Mėnulį.
„Mes skelbiame apie naujas Mėnulio partnerystes su Amerikos kompanijomis,“ – „Twitter“ žinute paskelbė NASA vadovas Jim Bridenstine. „JAV grįžta ant Mėnulio paviršiaus ir tai padarysime anksčiau nei jūs manote“.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite