Pro Žemę sausio pradžioje praskriejęs asteroidas, pasirodo, turėjo Mėnulį

Pirmadienį, sausio 7 d., artimas Žemei asteroidas „2016 AZ8“ praskriejo pro Žemės-Mėnulio sistemą vos 4,5 milijonų kilometrų atstumu.
Astronomai dirbantys didžiojoje Aresibo observatorijoje Puerto Rike, tyrė šią kosminę uolieną į pagalbą pasitelkdami radarą. Naudodamiesi 2380 MHz radijo energijos impulsų spinduliuote jie nustatė, kad „2016 AZ8“ turi palydovą, informuoja spaceweather.com. 
b34b02f3.jpg
© NASA | NSF
Pranešama, kad pagrindinis objektas yra beveik sferinis, o jo diametras siekia 430 metrų. Asteroido palydovas yra labiau ištįsęs, cigarą primenančios formos, ties ilgąja ašimi jo ilgis siekia 180 metrų.
Dvinariai asteroidai nėra tokie reti, kaip galėtumėte pagalvoti. Tyrimai rodo, kad maždaug 15% arti Žemės skriejančių asteroidų populiacijos turi savo Mėnulius – palydovus.
Geologinėje praeityje, šios sistemos buvo susidūrusios su Žeme, kuomet suformavo dvigubo smūgio kraterius, pavyzdžiui, porinis krateris Jemtlande, Švedijoje.
Galiausiai, kosmoso agentūroms gali tekti nukreipti arba sunaikinti mūsų link skriejantį asteroidą. Tokių dvinarių sistemų, kaip „2016 AZ8“ savybių supratimas, galėtų būti labai svarbus rengiantis ateities planetos apsaugai.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite