Spindintis Saturnas: užfiksuoti detaliausi iki šiol planetos vaizdai

NASA paviešino naujausią ir pačią detaliausią Saturno fotografiją, kurią užfiksavo Hablo kosminis teleskopas.
Birželio 20 d. užfiksuota fotografija atskleidžia antrosios pagal dydį mūsų Saulės sistemos planetos žiedus, kurie atrodo spindintys labiau nei kada nors anksčiau.
JAV kosmoso agentūra paaiškino, kad detaliai pavyko užfiksuoti išskirtines Saturno žiedų sistemos detales bei atmosferinius elementus, kuriuos anksčiau fiksuodavo tik planetą lankantys kosminiai erdvėlaiviai.
758032bb.jpg
© NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute. 
Mokslininkai teigia, jog šie kadrai yra ne tik gražios fotografijos, jos taipogi pristato planetą su jos neramia ir dinamiška atmosfera.
Pavyzdžiui, Hablo darbai atskleidė, kad Šiaurinio polio regione ore buvusios didžiulės audros, kuri užfiksuota 2018 metais, šiais metais jau nebepastebėta.
Anot NASA, netgi juostuota planetos struktūra rodo subtilius spalvų pasikeitimus.
4cfc644c.jpg
© NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute. 
Nepaisant metai iš metų pasitaikančių nedidelių pasikeitimų, NASA užtikrina, kad ši naujoji fotografija parodo, kad šioje dujų milžinėje pokyčiai yra maži.
Paslaptingasis šešiakampis debesis aplink Šiaurinį Saturno polį, kuris NASA kosminio erdvėlaivio buvo aptiktas 1981 metais, vis dar egzistuoja.
Palyginimui: Hablo pirmoji Saturno nuotrauka 1990 m. kairėje ir pati naujausia dešinėje:
751ace85.jpg
© Corey S. Powell | Twitter
„Saturno garsieji žiedai yra įspūdingesni nei kada anksčiau ir ši nuotrauka rodo, kad žiedų sistema yra pakrypusi žemės link ir dėka savo spindinčių, ledo struktūrų stebėtojams sukuria žadą atimantį reginį,“ – teigia kosmoso agentūra.
Hablo teleskopas jau yra beveik 30 metų amžiaus ir veikiamas ekstremalių kosmoso sąlygų, tačiau iš aštuonių NASA palydovų, dalyvaujančių kosmoso tyrimų programoje, tik Hablo teleskopas yra „pratęstoje misijoje“,
Jo bendrasavininkė yra Europos kosmoso agentūra, o teleskopas kosmose skriejo ilgiau nei planuota ir toliau tai darys mažiausiai iki 2020 metų.
Jį pakeisti turės Džeimso Vebo kosmoso teleskopas, kurio paleidimo data numatyta 2021 metais.

 

 

Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite