Japonija mėgina stotis ant kojų po galingo mirtį ir destrukciją nešusio taifūno

Iki tropinės depresijos nusilpęs taifūnas „Hagibis“ sekmadienį toliau judėjo per centrinę Japoniją ir jau pražudė beveik 56 žmones, o dar apie 200 patyrė įvairius sužalojimus, 18 laikomi dingusiais be žinios.
Audra sausumą pasiekė prieš 19 val. šeštadienį vietos laiku Idzu pusiasalyje, į pietvakarius nuo Tokijo. Kaip pranešė Japonijos ministro pirmininko Shinzo Abe tarnyba: „Rekordinės liūtys ir vėtros sukėlė potvynius ir purvo nuošliaužas“.
9d5bb914.jpg
© AP Photo/Toru Hanai 
Besirengiant audrai buvo evakuoti daugiau nei 230000 žmonės, o nepaprastųjų situacijų perspėjimai paskelbti daugelyje miestų, įsikūrusių Didžiojo Tokijo regione. Apie 27000 Savigynos pajėgų personalo narių vykdo gelbėjimo operacijas, pranešė Ministro pirmininko atstovai.
Sekmadienį buvo skelbiama, kad gelbėjimo, dingusiųjų paieškų ir pagalbinių evakuacijų vykdyme dalyvauja ne tik policijos, priešgaisrinės apsaugos departamentas ir pakrančių apsauga, bet ir 27000 Savigynos pajėgų personalo narių.
Taifūnas „Hagibis“ šalį pasiekė joje vykstant pasaulio regbio čempionatui. Vardan saugumo buvo atšaukti du mačai: Anglija-Prancūzija ir Naujoji Zelandija-Italija.
Dėl galimo pavojaus sekmadienį likus vos kelioms valandoms iki rungtynių, buvo atšauktas ir B grupės mačas tarp Namibijos ir Kanados.
fe0b6e38.jpg
© AP Photo/Jae C. Hong 
Taifūnui artėjant pagrindinės Japonijos Honšiu salos link, perspėjimai evakuotis paskelbti didesnėje Tokijo regiono dalyje ir paveikė dešimtis milijonų žmonių.
Šeštadienį Japonijos sostinė sustojo ir įprastai knibždėte knibždančios gatvės smarkių liūčių metu visiškai ištuštėjo.
Šeštadienį fiksuota ir plataus masto transporto sutrikimų, kuomet Honšiu saloje buvo atšaukti skrydžiai, greitųjų traukinių ir kitų transporto priemonių reisai.
Tokijo Haneda ir Narita oro uostai vėl dirbti pradėjo sekmadienio vidurdienį, tačiau daug skrydžių tuomet vis dar buvo atšaukti.
„Japan Airlines“ pranešė atšaukę 278 vietinių skrydžių, kas paveikė 48340 žmonių, bei 66 tarptautinius skrydžius, kas sujaukė 11790 keleivių planus. 
Skelbiama, kad nors siautėjo smarkūs vėjai, tačiau daugiausiai žalos pridarė didelis kiekis kritulių, dėl kurių kilo daugybė potvynių, patvino dvi dešimtys upių. 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite