Europą užliejo įspūdinga šilumos banga: atostogaujantiems tikras rojus

Šiuo metu Europa susiduria su temperatūros šuoliu, o atostogaujantys džiūgauja, kadangi jų mėgstamose vietose – spalio viduryje – net iki 30°C karščio banga.
Vyraujanti šiluma vietomis primena tikrą vasarą.  
Štai Ispanijoje ir Prancūzijoje prognozuojamas dramatiškas termometrų stulpelių šoktelėjimas aukštyn. Pietinėje Europoje temperatūros virš spalio mėnesio vidurkio gali būt maždaug 10°C.
a4a3d333.jpg
© wxcharts 
Šios neįprastos, vasarą primenančios orų sąlygos siejamos su iš Šiaurės Afrikos atsklidusiu Sacharos oro pliūpsniu.
Tokia šiltesnių orų banga netgi gali tęstis visą likusį spalio mėnesį.
Remiantis prognozėmis, aukšto slėgio zona susiformavusi virš Viduržemio jūros, šią savaitę iš lėto slenka rytų kryptimi į rytinę Europą, kur ji išsilaikys bent iki kitos savaitės.
Žymus labai šiltų orų periodas numatomas pietinei Europos pusei. Čia temperatūros bus gerokai aukščiau spalio viduriui įprasto vidurkio.
f1c02834.jpg
© UNWTO 
Aukščiausia dienos temperatūra – apie 20 laipsnių sieks didesnėje Europos dalyje, o kai kuriose Ispanijos ir Prancūzijos vietovėse jos gali viršyti ir 30°C.
Prancūzijos meteorologijos tarnyba prognozuoja, kad net centrinė Prancūzija gali tikėtis iki 28°C siekiančios šilumos.
Štai Lietuvoje ypatingai šiltas buvo pirmadienis, kuomet vietomis temperatūra priartėjo net prie 22 laipsnių šilumos, labai panaši diena numatoma ir trečiadienį, o visos kitos bus laipsniu kitu gaivesnės, bet taip pat maloniai šiltos. 
Deja, geri orai lepins ne visus
Šiomis dienomis Europą tarsi per pusę dalina du labai skirtingi orų tipai. Pietinė Europos dalis dėl šoktelėjusios temperatūros vėl prisimena vasarą, čia orai artimiausiu metu bus labai šilti. 
Tuo tarpu Šiaurinė Europa ir Škotija susidurs su gerokai šaltesniais ir drėgnesniais orais.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite