Orai: trečiadienis bus itin šiltas, vėliau – permainos

Šiomis dienomis galima pasijusti kaip orų karuselėje: tai aukštyn, tai žemyn. Pirmadienis buvo rekordiškai šiltas, o antradienį jau buvo kiek vėsiau, dabar laukia itin šiltas trečiadienis, po kurio šiluma vėl truputį atslūgs ir atkeliaus lietus.
Tačiau net ir tai netruks ilgai – nuo penktadienio šiluma padidės, protarpiais palis vos kai kur. 
Trečiadienį laukia puiki diena: bus saulėta, temperatūra vietomis vėl stiebsis iki 20 laipsnių. Visgi, sustiprės pietų krypties vėjas. Po pietų vakarinėje šalies dalyje jau daugės debesų, vakare kai kur gali ir palyti.
Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje termometrai fiksuos 19 laipsnių. Šiauliuose bus apie 18, Klaipėdoje apie 17 laipsnių šilumos.
Ketvirtadienį jau bus šiek tiek vėsiau, dangų niaukstys tankesni debesys. Naktį daugelyje vietovių palis, kai kur, tikėtina vakarinėje ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje, krituliai bus gausesni. Temperatūra svyruos tarp 8–13 laipsnių šilumos. 
Ryto valandomis ir pirmoje dienos pusėje mažiausiai kritulių sulauks pietinė ir pietrytinė šalies pusė, o smarkesnis lietus numatomas šiauriau. Įkyriau palis pajūryje,  šiaurės vakariniuose, šiauriniuose šalies rajonuose. Po pietų daug kur debesys praretės, o lietus pasislinks į šiaurės rytinę šalies dalį.
Dienos metu pūs nemalonus vakarinių krypčių vėjas, gūsiai sieks 14–18 metrų per sekundę, stipresni jie bus prie jūros.
Vilniuje ir Kaune teliks 15 laipsnių šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bus apie 13, Klaipėdoje apie 14 laipsnių šilumos.
Nuo penktadienio orai vėl gražės.
Penktadienio naktį kai kur dar gali palyti, vyraus 7–13 laipsnių šiluma. 
Dieną vyraus maloniai šilti orai, pro debesis žvilgčios saulė, šiek tiek palyti dar gali šiaurės vakarinėje ir šiaurinėje dalyje. Vėjas nurims ir pūs iš pietų, pietvakarių.
Vilniuje bus apie 17, Kaune apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 15, Panevėžyje iki 16 laipsnių.
Šeštadienio naktį didesnė kritulių tikimybė ir vėl numatoma pajūryje, kai kur šalies šiaurėje. Vietomis suboluos rūkas. Temperatūra sieks 7–12 laipsnių šilumos.
Dienos metu numatomas nedidelis debesuotumas, truputį pakrapnoti gali tik kai kur. Išsilaikys nestiprus pietų krypties vėjas, kuris vakarėjant suksis iš pietryčių.
Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 17, Kaune ir Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Klaipėdoje oras šils iki 16 laipsnių.
Sekmadienį šalyje ir toliau tęsis šilti, mažai debesuoti orai. Naktį kai kur gali palynoti, tačiau dieną žymesnio lietaus nenumatoma. Išsilaikys panaši šiluma kaip ir šeštadienį.
Pagal dabartinius duomenis, net ir pirmadienį šiluma nesitrauks iš Lietuvos, kai kur termometrų stulpeliai vėl šoktels iki 20 laipsnių.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite