Prieš smogiant taifūnui Japonijoje dangus nusidažė purpurine spalva FOTO

Praėjusio penktadienio naktį, galingam taifūnui besirengę Japonijos gyventojai, pažvelgę į dangų išvydo keistą fenomeną: ryškiai purpurinį dangų.
a58629fe.jpg
© Desu_unknown | Twitter
Galingas Taifūnas „Hagibis“ į regioną atnešė smarkias liūtis ir stiprius vėjus, kurie laikomi stipriausiais šalyje per šešis pastaruosius dešimtmečius. Stichija pražudė net kelias dešimtis žmonių ir daugybę sužeidė.
Taifūnas į pietvakarius nuo Tokijo šalį pasiekė šeštadienį. Neilgai prieš audrai pasiekiant sausumą regioną supurtė ir žemės drebėjimas.
Kol šimtams tūkstančių gyventojų buvo įsakyta evakuotis, socialinėse medijose žmonės ėmė dalintis ryškiai purpurinės ir rožinės spalvos dangaus vaizdiniais. 
620b4f3b.jpg
© Oharus_Yaojia | Twitter
„Gražus dangus virš Japonijos visai prieš pat taifūną. Atrodo ramiai, tačiau iš tiesų tai yra artėjančios audros pranašas #PrayForJapan,“ – prašydamas melstis už Japoniją „Twitter“ tinkle rašė vienas vartotojas.
Toks fenomenas keliskart yra pasirodęs ir JAV, prieš šaliai smogiant galingiems uraganams.
Meteorologai teigia, kad tokį nuostabiai gražų dangų lemia šviesos sklaidymas.
15d09e80.jpg
© Oharus_Yaojia | Twitter
„Saulei šviečiant žemyn ant Žemės, daugelis spalvų spektro dalių geba netrukdomai pasiekti paviršių,“ – sakė meteorologė Lauren Rautenkranz. „Tačiau trumpesni bangų ilgiai – mėlyni ir violetiniai, yra išsklaidomi visomis kryptimis. Ši šviesa atšokinėja nuo dalelės link dalelės, kol galiausiai pasiekia jūsų akis. Tačiau dangus neatrodo violetinis ar mėlynas dėl mūsų akių „ribotumo“.“
Esant normalioms sąlygoms, mūsų akys gali nustatyti tik mėlyną spalvą, tačiau audros metu, kartais gali būti regima ir violetinė šviesa.
„Šviesa buvo išsklaidoma aplink ore esančią drėgmę, kas lemia šią magišką violetinę dangaus spalvą,“ – pasakojo meteorologė.
ff25a959.jpg
© ika_mesugorira | Twitter
b14cfbd8.jpg
© ca_virgo | Twitter
Gismeteo.lt
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite