Šiomis dienomis vyko ruoniukų išlydėtuvės į laisvę – Baltijos jūrą VIDEO

Šiomis dienomis visi norintys galėjo prisijungti prie gražios akcijos ir palydėti į laisvę reabilitacijoje buvusius ruoniukus. 
Dar pavasarį rasti mažyliai buvo slaugomi Lietuvos jūros muziejaus specialistų, kad sutvirtėję galėtų saugiai grįžti į laisvę.
Kaip skelbia Lietuvos jūrų muziejus, šiemet trys ruoniai buvo paleisti su specialiais siųstuvais, kurių dėka muziejaus darbuotojai galės matyti jų judėjimo trajektoriją. Siųstuvai pritvirtinti prie kailiuko epoksidine derva, po metų, keičiantis kailiukui, jie paprasčiausiai nukris.
Kaip vyksta ruoniukų reabilitacija?
Lietuvos jūrų muziejus išsamiai paaiškina kas gi laukia pakrantėse surastų nusilpusių, sužeistų ruoniukių.
Lietuvos pakrantėse surastiems išsekusiems ruoniukams neretai reikalinga speciali priežiūra. Neretai trunkanti šešis mėnesius ar net metus.
Muziejaus laboratorijoje apgyvendinti mažyliai  pasveriami, apžiūrimi veterinaro, jiems skiriamas gydymas.
Teigiama, kad pirmas dvi savaites ruoniukams ruošiamas specialus mišinys: malta silkė, žuvies taukai, įvairūs vitaminai, mikroelementai. Tyrelė mažyliams pilama per zondą. Ir tik po dviejų savaičių kai ruoniukų skrandžiai pripranta prie tokio maisto jie gauna savo pirmąją žuvį.
Pradėję gerai maitintis ir pasibaigus būtinajam karantino laikotarpiui, ruoniukai perkeliami į muziejaus baseinus, kur gyvena kiti ruoniai.
Ten mažyliai būna kol atgauna jėgas ir sukaupia reikalingas maisto atsargas sugrįžimui namo – į Baltijos jūrą.
Į laisvę ruoniukai dažniausiai paleidžiami pavasarį arba rudenį. Būtent šiuo metų laiku paleisti irklakojai turi daugiausiai galimybių išgyventi, nes pavasarį prie kranto atplaukiančios neršti strimėlių tuntai užtikrina jiems lengvesnę adaptaciją.
Bet žuvies sezoniškumas lemia ir tai, kad dauguma ruonių deja nepasilieka pietinėje Baltijos dalyje. Jauni ruoniai migruoja į pagrindines Baltijos jūros pilkųjų ruonių populiacijos gulyklas, kur susiformavus glaudiems socialiniams ryšiams jose pasilieka.
Tai rodo įlaisvę paleistų ruonių pavyzdžiai. Kia kuriems į Baltiją paleistiems ruoniams tvirtinami radijo impulso davikliai, leidžiantys stebėti jų migraciją bei sužinoti kaip šie gyvūnai po reabilitacijos sugeba išgyventi laikinėje gamtoje.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite