Sukrečiantys vaizdai: nufilmavo Alytaus gaisro pasekmes gamtai VIDEO

Alytaus gido redakcija sulaukė vieno skaitytojo vaizdo įrašo, kurį bežiūrint net spaudžia širdį. Jame užfiksuota akivaizdi gamtai daroma žala, kurią sukėlė Alytuje kilęs milžiniškas gaisras.
To pasekmes jaučia ne tik žmonės, bet ir gyvūnija. 
Aplinkos ministras perspėjo, kad gaisro metu kilusiuose dūmuose gali būti daug kancerogenų. Gaisrui gesinti taip pat buvo naudojama daug putokšlio, o jis yra labai agresyvus aplinkai.
Dar šį rytą nuo Miklusėnų pusės buvo užfiksuoti nusidriekę tiršti balti dūmai, kurie, anot sveikatos specialistų ir aplinkosaugininkų, yra patys nuodingiausi.
Deja, bet tokių vaizdų, kaip kad užfiksavo vyriškis, bus ir daugiau. Dzūkijos gamta patirs didžiulę žalą.
PAPILDYTA:
Alytausgidas.lt toliau informuoja, kad žmonės fiksuoja dar daugiau leisgyvių gyvūnų. Prie Alytaus sodų bendrijos DZŪKIJA pastebėti negyvi ar jau leisgyviai žalčiai.
 
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad degant padangoms į aplinkos orą išsiskiria apie 80 lakiųjų cheminių medžiagų, kietosios dalelės, taip pat – 16 pavadinimų sunkieji metalai.
Minėtoms medžiagoms patekus į aplinką, jų mišinys sukuria specifinį kvapą, todėl ten kur jaučiamas specifinis kvapas būtina laikytis atsargumo priemonių. 
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pataria: tie, kurie jaučia tiesioginį poveikį ar diskomfortą (mato juodus dūmus, uodžią specifinį kvapą), evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą.
Ypač rekomenduojame pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, maitinančioms motinoms kartu su kūdikiais.
Visiems būti gerai izoliuotuose uždarose patalpose, užsidarius langus.
Jei patalpose yra mechaninė oro vėdinimo sistema, kondicionavimas ar rekuperacija, išjungti šių sistemų įrenginius.
Nevartoti maistui lauke augančių vaisių daržovių, javų.
Visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.) gerai nuplauti.
Alytaus miesto ir aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką.
Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite