Katare taip karšta, kad oro kondicionieriai įrengti net LAUKE

Viena iš karščiausių šalių Žemėje įrenginėja oro kondicionierius lauke ir kelius dažo mėlyna spalva, taip siekdama juos atvėsinti.
Šiuo metu vasariškos kaitros temperatūros Katare siekia alinančius 46°C. Jau 2022 metais šalyje planuojamas Pasaulio futbolo čempionatas buvo perkeltas į žiemą, taip siekiant išvengti didžiausio karščio.
1ed1b99a.jpg
© Getty Images 
Praėjusiais metais nedidelė Persų įlankos valstybė ėmė naudoti oro kondicionierius futbolo stadionuose, taip siekiant palaikyti vėsą tiek žaidėjams, tiek žiūrovams.
Visgi šįkart milžiniški vėsintuvai yra įrenginėjami greta šaligatvių ir lauko prekybos centruose. Taip yra užtikrinama, kad gyventojams temperatūra taps lengviau pakeliama.
7ba1fa07.jpg
© The Peninsula 
Dohoje, šalies sostinėje, gatvę netoli didžiausio miesto turgaus nudažė mėlyna spalva taip bandant sumažinti asfalto temperatūrą.
Mėlynos spalvos keliai padeda sumažinti temperatūrą dėl to, kad tamsios spalvos asfaltas absorbuoja daugiau saulės karščio nei šviesesnieji, kurie karštį atspindi.
48c3309d.jpg
© The Peninsula 
18 mėnesių trukmės eksperimentas vykdomas 250 metrų kelio atkarpoje, ją nudažant 1 mm mėlynos spalvos dažų sluoksniu, praturtintu karštį atspindinčiais pigmentais.
Dažuose taip pat yra tuščiavidurių keramikinių mikrosferų, kurios sukurtos atspindėti infraraudonųjų spindulių radiaciją.
Inžinierius Saad Al-Dosari sakė: „Tamsaus asfalto temperatūros yra 20 laipsnių pagal Celsijų aukštesnės už tikrąją temperatūrą, nes juoda spalva traukia ir spinduliuoja karštį.“
Kovodami su ekstremaliais karščiais panašaus tipo eksperimentus vykdė ir kiti pasaulio miestai. Šią vasarą Los Andželas savo gatves nudažė pilkai baltų dažų sluoksniu.
Kataras yra ypatingai jautrus ekstremaliam karščiui, nes šalis yra pusiasalis – sausumos dalis, išsikišusi į vandenį – Persijos įlanką.
Įlankoje vidutinė vandens paviršiaus temperatūra siekia apie 32,4°C.
Vasaros mėnesiais nebūnant debesims ir lietui, kylančios jūros temperatūros atveda iki didesnės atmosferinės drėgmės.
Mokslininkai teigia, kad šie regionai šiltėja greičiau nei likusi pasaulio dalis ir, greta to, tam tikri miestai susiduria su urbanistiniu karščio salų efektu ir urbanistine tarša.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite