Palydovinėje nuotraukoje užfiksavo keistai raibuliuojančius debesis – kas tai?

Palydovinė nuotrauka, kurią užfiksavo Australijos meteorologijos tinklalapis „Weatherzone“, iliustruoja oro raibuliavimus tolyn nuo sausumos per vandenyną.
Išlenktų baltos spalvos linijų eilės matomos joms išplintant ir atkartojant raibuliavimus sudrumstame vandenyje. Plonos baltos juostos, yra debesys besiformuojantys ant atmosferinių gravitacijos bangų viršūnių.
Gravitacijos bangos pasirodo po atmosferinių neramumų, o šiuo atveju – po audrų, kurias regione sukėlė šaltas oras. Šis oras yra tankesnis nei šiltas oras virš sausumos.
Sąveika tarp šalto ir šilto oro, kaip manoma, sudrumstė atmosferą ir tuomet susiformavę raibuliavimai yra gravitacijos būdas atstatyti savo prarastą pusiausvyrą.
a680439f.jpg
© www.weatherzone.com.au
Gravitacijos bangos, kitaip nei gravitacinės bangos (teoretiniai raibuliavimai erdvėlaikyje, kuriuos pasiūlė Einšteinas bendrojoje reliatyvumo teorijoje), yra fizinis fenomenas.
Lengva įsivaizduoti fizinę gravitacijos bangos išvaizdą skystyje: jos primena vandenyno bangas ar raibuliavimus, kurie vandenyje pasirodo į jį įmetus akmenį.
Nors gravitacijos bangos įprastai nėra matomos atmosferoje, visgi, kuomet jos yra sutrikdomos vaizdas primena skysčius, skelbia Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NVAA).
Kuomet ore yra pakankamas drėgmės kiekis, vandens kondensacija ties virpančių oro bangų viršūnėmis kartais sukuria baltų garų kontūrus.
To metu susiformavusios baltos linijos išsisklaido orui leidžiantis į įdubas.
Tam įvykus, bangų raibuliavimo linijos yra matomos palydovams, tokiems kaip Japonijos „Himawari-8“ geostacionarinis meteorologinis palydovas, kuris ir įamžino „Weatherzone“ nuotraukas.
Palydovo nuotraukose taip pat matomas ir didelis, rusvas dulkių kamuolys nešamas per vandenyną nuo Australijos pakrantės. Šis fenomenas leidžia raibuliavimus pastebėti dar lengviau, teigia „Australian Broadcasting Corporation“.
Daugiau panašių atvejų:
fd346633.jpg
© NASA Earth Observatory image by Jesse Allen | 2016 m. virš Afrikos
d0bd3266.jpg
© NASA MODIS | 2003 m. netoli Australijos
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite