Indijos sostinėje toks baisus smogas, kad teko apriboti automobilių eismą

Indijos sostinėje įsigalėjo privačių transporto priemonių apribojimas, nes šiuo metu Naujasis Delis kovoja su nepakeliama oro tarša.
Atsakingos institucijos apylinkinėse vietovėse paskelbė visuomenės sveikatos krizę, o lėktuvai buvo nukreipinėjami toliau nuo miesto, uždarytos ir miesto mokyklos.
Siekiant apsaugoti milijonų Naujojo Delio gyventojų plaučius čia įsigalėjo dviejų savaičių bandomasis automobilių eismo draudimas. 
7a1e6644.jpg
© Dominique Faget/AFP/Getty Images 
Automobiliai, kurių registracijos numeriai baigiasi lyginiu skaičiumi galės į kelius išvažiuoti lyginėmis savaitės dienomis, o numeriai su paskutiniu nelyginiu skaičiumi – atitinkamai tai darys nelyginėmis savaitės dienomis.
Atsakingos institucijos teigia, kad šie apribojimai kasdien iš gatvių pašalins po beveik 1,2 milijono registruotų automobilių.
Visgi, daugybė gyventojų mano, kad tokių pastangų nepakanka ir bedė pirštu į žemės ūkio kultūrų deginimą, kuris, manoma, sukelia 44 procentus miesto oro taršos, pasiekusios aukščiausią lygį per trejus metus.
Žiemos metu kaimyninių regionų ūkininkai, nuėmę derlių ir siekdami išvalyti žemę, ima deginti laukus, taip ruošdami juos kitam ūkininkavimo sezonui. Tarša sostinėje piką taip pat pasiekia po Dyvalio šventės, kuomet gyventojai leidžia fejerverkus.
Tarša lėmė pacientų, besiskundžiančių kvėpavimo sunkumais bei negalavimais, skaičiaus šuolį, o Naujojo Delio vyriausiasis ministras Arvind Kejriwal sakė, kad miestas jau tapo „dujų kamera“.
Pasaulio sveikatos organizacijos praėjusių metų duomenys įvardino Indiją kaip turinčią 10 labiausiai užterštų pasaulio miestų.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite