Italija mokyklose pradės vesti privalomas klimato kaitos pamokas

Vandenynų tarša, tvarus gyvenimas ir žalioji matematika nėra įprastinių mokyklos pamokų pavadinimai. Visgi, Italijos švietimo ministras turi rimtų planų sukurti radikaliai „žalius“ pamokų tvarkaraščius.
Visi moksleiviai Italijoje nuo kitų metų mokyklose turės mokytis klimato kaitos kursą ir taip valstybė taps pirmąja šalimi pasaulyje, kur šios pamokos klausymas mokiniams bus privalomas.
Italijos švietimo ministras Lorenzo Fioramonti apie šį savo sprendimą paskelbė trečiadienį.
bd0073d9.jpg
© Andreas Solaro | Getty Images
Šis sprendimas bus taikomas visoms šios pietų Europos šalies valstybinėms mokykloms ir įsigalios nuo 2020 mokslo metų pradžios rugsėjo mėnesį.
Pamokos, kuriose taip pat bus mokoma apie tvarųjį vystymąsi, bus privalomos moksleiviams nuo pirmosios klasės iki pat mokyklos baigimo, taigi nuo šešerių iki devyniolikos metų.
Anksčiau kalbėdamas su „Reuters“ naujienų agentūra Fioramonti sakė, kad visos mokyklos skirs po 33 valandas per metus, beveik vieną valandą per mokslo metų savaitę, būtent klimato kaitos problemoms.
„Noriu Italijos švietimo sistemą paversti pirmąją lavinimo sistema, kuri aplinką ir visuomenę patalpins į viso, kas mokomasi mokykloje, šerdį,“ – sakė įstatymų kūrėjas.
Žaliasis tvarkaraštis
Tvarkaraštis remsis Jungtinių Tautų organizacijos parengtais darnaus vystymosi tikslais, kurių yra 17. Taip pat bus supažindinama kaip gyventi tvariau, kaip pažaboti vandenynų taršą ir kaip kovoti su skurdu bei socialiniu neteisingumu.
05b84a96.jpg
© ANSA | AP
Įprastiniai dalykai, tokie kaip geografija, matematika ir fizika, taip pat bus mokoma per vadinamąją žaliąją perspektyvą.
Pats Fioramonti vyriausybėje garsiai reiškė savo palaikymą žaliosioms politikoms.
Šių metų rugsėjį jis susilaukė kritikos dėl skatinimo moksleiviams praleisti pamokas ir prisijungti prie „Fridays for Future“ klimato protestų.
Kritikos sulaukė ir jo pateiki plastiko bei saldžiųjų gėrimų mokesčiai, tačiau šią savaitę jie vis tiek buvo pateikti parlamento tvirtinimui kaip Italijos 2020 metų vyriausybės pateikto biudžeto plano dalis.
Čia tai bent užsispyrimas! Gal tokio pavyzdžio ir reikia pasauliui?
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite