Orai: repeticija prieš žiemą – laukia itin žvarbios dienos

Šiltos dienos baigėsi ir tą ypač pajusime šiandien ir savaitgalį.
Atrodo visai neseniai dienomis dar buvo apie 11–15 laipsnių šilumos, o štai šiandien termometrų stulpeliai neskubės nutolti nuo nulio laipsnių padalos – tai jau kur kas įprastesnė temperatūra lapkričio mėnesiui nei anksčiau minėta.
c9a68db2.jpg
© Augustina Piečienė | Mosėdis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Visgi, eidami laukan ir dirstelėję į termometrus ar orų programėles neskubėkite numoti ranka, kad rodomas nulis, 2 laipsniai šilumos ar –1 laipsnis šalčio – lauke žymiai šalčiau.
Prie viso to prisideda gūsingas pietryčių krypties vėjas, tad jutiminė temperatūra lauke yra apie 4–6 laipsnius žemesnė nei realioji.
Štai, kad ir šį rytą apie 9 val. Vilniuje temperatūra siekė beveik –3 laipsnius šalčio, tačiau šalčio pojūtis lauke buvo net –9 laipsniai.
7b401096.jpg
© Gismeteo.lt
Situacija danguje šiandien bus šviesesnė – atsiras daugiau pragiedrulių, kritulių nenumatoma. Šalčiausia bus rytinėje šalies dalyje, čia vyraus silpnas šaltukas. Prie jūros, vakariniuose šalies rajonuose temperatūra gebės pakilti ir iki 3 laipsnių šilumos.
Vilniuje bus apie –2, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –1 laipsnį šalčio. Kaune vyraus 0–1 laipsnis šilumos, Klaipėdoje oras šils iki 3 laipsnių.
5d73ede5.jpg
© Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šeštadienis taip pat bus labai žvarbus. Išsilaikys gūsingas pietryčių krypties vėjas. Nakties valandomis numatomas giedras dangus, tad temperatūra pažemės dar labiau ir svyruos tarp –6–0 laipsnių.
Pirma dienos pusė daug kur gali būti gan saulėta, tačiau neapsirikite eidami laukan, nes jutiminė temperatūra, kaip minėta anksčiau, gerokai skirsis nuo tos, kurią rodo termometrai – tinkamai apsirenkite.
Visgi, dienai bėgant debesų daugės. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie –1, Šiauliuose apie –2 laipsnius šalčio. Kaune temperatūra sieks nulį, Klaipėdoje 1 laipsnį šilumos.
f3131675.jpg
© Gintaras Stanelis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienio naktį vietomis numatomas nedidelis sniegas, vakariniuose šalies rajonuose lietus, šlapdriba. Debesys bus storesni, tad atšals mažiau – nuo –4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. 
Dienos metu dangumi plauks debesys, vos kai kur galimi trumpi pragiedrėjimai, paskraidžios viena kita snaigė. Pietryčių vėjas silps. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 1, Kaune iki 2 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 3 laipsnius šilumos.
Pirmadienį šalyje išsilaikys labai panašūs orai.
7473d1ca.jpg
© Daiva Sinkevičiūtė | Sudargas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite