Ekstremalūs orai užgriuvo Italiją: kenčia ne tik Venecija VIDEO

Ir kas tik negirdėjo apie potvynius Venecijoje, tačiau tai nėra vienintelės ekstremalios orų sąlygos pastarosiomis dienomis alinančios Italiją.
Venecijoje pradėjus slopti potvynių vandens lygiui, kitose Italijos vietose toliau tęsiasi chaosas: patvinus Arno upei, jos vanduo Toskanoje pasiekė pavojingą lygį , o smarkus sniegas Pietų Tirolyje tūkstančius žmonių paliko be elektros.
Pirmadienį trys Italijos regionai – Toskana, Emilija-Romanija ir Friulis-Venecija Džulija, paskelbė aukščiausią raudonąjį pavojaus perspėjimą dėl audrų, potvynių ir purvo nuošliaužų.
Apskritai, beveik 75 proc. Italijos teritorijos buvo paskelbtas aukščiausias pavojaus lygis 

 

Atsakingos institucijos Toskanoje stebėjo Arno upę, kuomet smarkių liūčių metu vandens lygis čia pavojingai pakilo beveik iki krantų viršaus.
Pizoje į pagalbą sutvirtinant potvynių barjerus buvo pasitelkta  kariuomenė, o miesto cente nuo sekmadienio vakaro buvo uždaryti tiltai.
Stebint dramatiškai kylantį upės vandens lygį, taryba pirmadienio rytą įsakė uždaryti mokyklas, universitetus ir verslo įmones.
Ugniagesiai gelbėtojai pranešė nuo šeštadienio nakties Toskanoje įvykdę beveik 400 gelbėjimo operacijų, tarp kurių ir laivo su oro pagalve, kuriame buvo vienas žmogus, paieškos. Tąkart Groseto mieste laivą nunešė vandens srovė, o vyras vėliau buvo surastas įsikabinęs medyje, rašo thelocal.it.
Tuo tarpu ugniagesių pajėgos pranešė dar 450 gelbėjimo misijas įvykdę Emilija-Romanija regione, kur iš savo krantų išsiveržė Idice upė. Regiono prezidentas Stefano Bonaccini tai pavadino „istoriniu potvyniu“ ir pranešė skelbsiantis nepaprastąją padėtį.
Skaičiuojama, kad 10000 gyventojų sekmadienį susidūrė su dujų ir elektros tiekimo trikdžiais, o dar šimtai – buvo evakuoti.
Toliau į šiaurę Bolcano provincijoje, Pietų Tirolyje, iškritus iki 150 centimetrų sniego be elektros liko apie 11000 namų ūkių.

 

Buvo uždaryta apie 50 kelių, dėl ko daugelis miestelių, įsikūrusių kalnuotose vietovėse, buvo atskirti nuo likusio pasaulio. Čia taip pat įvyko mažiausiai viena lavina.
Purvo nuošliauža ankstyvą pirmadienį netoli Rio di Pusteria sukėlė incidentą, kurio metu nuo bėgių nuvažiavo traukinys. Jo metu žmonės nebuvo sužaloti.
Romoje tai jau antroji savaitė, kuomet beveik kasdien čia siaučia audros su perkūnija, mažiausiai du automobiliai nukentėjo ant jų užvirtus medžiams, o vieno šių incidentų metu sužalotas 23 metų vairuotojas.
21c832e4.jpg
© Angelo Carconi/ANSA | The Associated Press
Stiprūs vėjai ir audringos jūros pavojų kėlė ir keliems pakrančių miesteliams aplinkiniame Lacijo regione, o Fjumičino, kuriame įsikūręs pagrindinis Romos oro uostas, miesto meras esamą situaciją įvardino kaip „pražūtingą“. Pasak Esterino Montino, čia buvo nuplauti ištisi paplūdimiai.
Kampanijoje, Kazertoje ir keliuose kaimyniniuose miesteliuose įsakyta uždaryti vietos mokyklas, o tai lėmė kelias valandas trukusios liūtys, kurios užliejo gatves ir jas nuklojo įvairiausiomis nuolaužomis.
Apie potvynius pranešama ir iš Neapolio, ypač iš Rione Sanità rajono, kur jau kelias dienas yra užtvindytos gatvės ir namai.
Iskijos sala Neapolio įlankoje patyrė rimtus audringos jūros sukeltus nuostolius, kuomet buvo nuniokoti medžiai, suoliukai, gatvių žibintų stulpai, šezlongai ir net restoranų terasos, įsikūrusios netoli populiariausių paplūdimių.  
Vietos meras Enzo Ferrandino prašė, kad audros būtų paskelbtos stichinėmis nelaimėmis: „Viliuosi, kad valstybė mūsų regionui skirs tokį patį dėmesį, kokio sulaukė kitos Italijos dalys.“
Iš viso, Italijos ugniagesiai paskelbė per pastarąją savaitę šalies mastu įvykdę 8000 gelbėjimo operacijų.
Paskutinės septynios dienos tapo laikotarpiu, kuomet Italija – nuo šiaurės iki pat pietų, sulaukė ekstremalių orų reiškinių, nuo audrų su perkūnija iki krušos ir tornadų pietiniuose Sicilijos, Kalabrijos, Bazilikatos ir Apulijos regionuose.
Ypatingo rūpesčio buvo susilaukusi Matera, Bazilikatoje, kuri kaip ir Venecija yra UNESCO Pasaulio paveldo sąrašo dalis, ir kuri taipogi sulaukė precedento neturinčių potvynių.
Nuostoliai gali siekti apie 8 milijonus eurų, o regionas jau kreipėsi į nacionalinę vyriausybę paramai, kuri būtina atsistatymui po šios nelaimės.
Skaičiuojama, kad audros Italijos žemės ūkio ir žuvininkystės pramonei pridarė dešimčių milijonų eurų vertės nuostolių.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite