Savaitgalį didelė dalis Europos susidurs su žiemiškais orais

Šiomis dienomis didelė Europos dalis dar susiduria su ganėtinai šiltais orais, tačiau šį periodą pakeis gerokai šaltesni orai iš Arkties ir išaugusi sniego tikimybė. 
Jau ketvirtadienį šalto oro masės pajudėjo per Skandinaviją ir Škotiją, o šiandien jos dar labiau intensyvės ir judės link centrinės Europos, kai tuo tarpu gan šilta dar bus rytinėje Europos dalyje ir pietuose. Šiandien net ir Lietuvoje temperatūra kils gan aukštai, kai kur iki 8 laipsnių. bet orai nebus patys maloniausi, o vakarėjant temperatūra pradės sparčiai žemėti. 
Šį rytą šiaurinėse Švedijos vietovėse temperatūra buvo nukritusi iki –30 laipsnių šalčio.
9b7acdfb.jpg
© meteociel.fr
Savaitgalį kur kas šaltesnės oro masės vyraus virš vakarinės, centrinės ir rytų Europos.
Pirmąją kalendorinės žiemos dieną šaltesnės orų permainos pasistūmės gilyn į pietus, per rytų, centrinę ir pietvakarių Europą.
Prognozuojama, kad žemesniuose regionuose iškris sniegas. Daugiausia sniego galima tikėtis aplink Alpes, šiek tiek aplink šiaurės Balkanus ir rytų Europoje, taip pat ir Skandinavijoje.
Kitos savaitės pradžioje sniego tikimybė numatoma rytų-centrinėje Europoje, Balkanų pusiasalyje, kai kur pietvakarinėse Europos vietovėse, Skandinavijoje. 
Tad artimiausiomis dienomis, rudens ir žiemos sandūros metu, Europoje vyks žymesnės orų permainos – nosį kyštels žiema. 
094d232e.jpg
 
11add1de.jpg
Sniego prognozė pirmadieniui, gruodžio 2 d. 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite