Žurnalas „Time“ klimato aktyvistę Gretą Thunberg paskelbė metų žmogumi

16 metų amžiaus klimato aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg paskelbta „Time“ žurnalo 2019 metų žmogumi.
Tokiu būdu ji pagerbta už milijonų žmonių visame pasaulyje įkvėpimą kovoti dėl mūsų planetos išsaugojimo.
Greta Thunberg yra jauniausias asmuo, kuriam buvo suteiktas šis titulas, nuo pat 1927 metų, kuomet prasidėjo ši tradicija. Šis vardas reiškia ir paskelbia ją, kaip didžiausią įtaką šiais metais turėjusį žmogų.
Thunberg visiškai viena, greta Švedijos parlamento protestuoti ėmė būdama 15 metų, tačiau jau netrukus jos aistra išaugo į pasaulinio masto judėjimą, kuris skelbiamas kaip didžiausias istorijoje globalus klimato protestas.
„Ji tapo garsiausiu balsu, kalbančiu apie didžiausią problemą, su kuria šiais metais susidūrė planeta. Lyg iš niekur atsiradusi ji ėmė vadovauti pasaulinio masto judėjimui,“ – paskelbė Edward Felsenthal, vyriausiasis „Time“ redaktorius.
Kovo mėnesį Thunberg buvo nominuota Nobelio taikos premijai bei Stokholme buvo apdovanota aplinkosauginiu apdovanojimu, kurio ji atsisakė „Instagram“ įrašu teigdama, kad „klimatui daugiau nereikia jokių apdovanojimų“.
„Ko mums reikia, tai kad politikai ir galią savo rankose turintys žmonės įsiklausytų į dabartinį, geriausią prieinamą mokslą,“ – sakė Greta Thunberg.
7155b12e.jpg
© EPA 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite