Australijoje dėl vandens krizės ketinama sušaudyti 10000 kupranugarių

Apie 10000 kupranugarių gresia būti nušautiems sausrų nualintame Australijos regione, o toks sprendimas priimtas sulaukus skundų, kad ištroškę gyvūnai ieškodami sau vandens kelia pavojų vietinių saugumui ir eikvoja pernelyg daug vandens išteklių, kurių ir taip trūksta. 
Aborigenų atstovai atokiame šiaurės vakarų Pietų Australijos regione patvirtino šį šaudymą, kuris tęstųsi penkias dienas.
Regiono vietos vyriausybė, Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY), „Facebook“ rašė, kad „ieškodamos vandens ekstremaliai didelės kupranugarių ir kitų laukinių gyvūnų grupės bendruomenių viduje ir aplink jas kelia spaudimą atokioms Aborigenų bendruomenėms.“
166c9f2f.jpg
© James O'Connor
„Esant dabartinėms ir besitęsiančioms sausros sąlygoms didelis kupranugarių būrys grasina APY bendruomenėms ir infrastruktūrai, yra būtina kupranugarių kontrolė,“ – rašoma pareiškime.
Gyvūnai taip pat naikinami dėl susirūpinimo dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo, nes jie išmeta metano, prilygstančio vienai tonai anglies dioksido per metus, rašoma dokumente.
Tai ne pirmas kartas kai Australija susiduria su kupranugarių keliamomis problemomis. Iš Indijos į Australiją jie atgabenti dar XIX amžiuje ir jų populiacija labai stipriai išaugo.
Nepakeliamas karštis ir troškulys
Kaip ir didžioji šalies dalis, Pietų Australija jau ištisas savaites leipsta ekstremaliame karštyje.
Nors nukentėjo ne taip smarkiai kaip kaimyninis Naujasis Pietų Velsas, ši valstija taip pat susidūrė su per šalį besiritančiais pragaištingais krūmynų gaisrais, miestą uždengusiais dūmais ir  nykstančiomis vietos laukinės gamtos populiacijomis.
APY regionas yra ekstremaliai atoki ir retai apgyvendinta Pietinės Australijos teritorija. Regione, savo dydžiu prilygstančiam JAV Kentukio valstijai, gyvena vos apie 2300 žmonių. Teigiama, kad šios vietovės buvo tiesiog užtvindytos vandens ieškančių laukinių gyvūnų būrių.
ffd7475b.jpg
© Splash 
Manoma, kad Australijoje gyvena daugiau nei 1 milijonas kupranugarių ir jų populiacija šalyje sparčiai auga.
Kupranugariai nėra vienintelė rūšis kenčianti nuo karščio bangų ir siautėjančių gaisrų.
Pastarosiomis dienomis vandens ieškodami skirtingų rūšių padarai desperatiškai artėja žmonių link.
Skaičiuojama, kad liepsnose žuvo šimtai milijonų gyvūnų.
Gaisrai Australijoje dažni, tačiau pastaraisiais metais jie tapo vis intensyvesni, o šią problemą aštrina klimato kaita. 
Nuo viso to kenčia ne tik žmonės, bet pirmiausia gyvūnai. Australijoje įvairių gyvūnų rūšių praradimų mastas yra didžiausias nei bet kurioje kitoje pasaulio vietoje. 
O gaisrų pabaigos taip ir nematyti.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite