Pilotai parodė kaip atrodo skrydis virš liepsnojančios Australijos VIDEO

Siaubingame vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas socialiniuose tinkluose, užfiksuoti Karališkųjų Australijos oro pajėgų pilotai, skrendantys per tirštą, oranžinės spalvos gaisrų miglą, kuri neleido jiems užbaigti gelbėjimo misijos gaisrų apsuptuose Mallacoota ir Merimbula miesteliuose.
6f215599.jpg
© Royal Navy | Stop kadras
Australijos Karališkųjų oro pajėgų vadas, oro pajėgų vicemaršalas Joe Iervasi pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matomos siaubingos sąlygos, su kuriomis buvo priversti susidurti pilotai, bandantys pasiekti gaisrų apsuptus miestelius ir regionus.
„Šis vaizdo įrašas demonstruoja, kaip tiršti dūmai, kylantys iš krūmynų gaisrų, neleido kai kuriems C27J ir C130J skrydžiams pasiekti #Mallacoota ir #Merimbula,“ – rašė Iervasi kalbėdamas apie pakrančių miestelius – Mallacoota Viktorijos valstijoje ir Merimbula Naujajame Pietų Velse, kuriuos apsupo gaisrų liepsnos.
Penktadienį Australijos laivynas pradėjo tūkstančių turistų ir gyventojų, kurie vis dar buvo įkalinti Mallacoota mieste, evakuaciją.
Visgi, Iervasi vaizdo įrašas demonstruoja, kad tirštų dūmų sąlygos tapo iššūkiu gelbėjimo misijų oru vykdymui.
„Mūsų žmonės yra aukštos kvalifikacijos ir tikri profesionalai, tačiau net jiems ne visada pavyksta misiją įvykdyti iš pirmo bandymo,“ – rašė jis.
Pirmadienį, vietos laiku, Australijos ministras pirmininkas Scott Morrison įsteigė 2 milijardų dolerių šalies atkūrimo po krūmynų gaisrų fondą, kurio tikslas per artimiausius dvejus metus padėti atkurti nuniokotas vietoves.
7c82ae73.jpg
© Royal Navy | Stop kadras
„Šie pinigai keliaus smulkiojo verslo paramai, vietos tarybų rėmimui, suteikiant psichinės sveikatos pagalbą, investicijoms į socialinę ir ekonominę infrastruktūrą bei aplinkos ir vietinės laukinės gamtos apsaugojimui, kurios šių tragiškų gaisrų metu nukentėjo ypatingai smarkiai,“ – spaudos konferencijos metu sakė Morrison.
Atkūrimo pastangoms milijonus dolerių suaukojo ir įžymūs žmonės iš viso pasaulio, tačiau antžeminės gelbėjimo misijos toliau išlieka didžiuliu ir pavojingu iššūkiu.
Kai kuriose vietovėse orų sąlygos toliau kaito ir sausėjo, buvo fiksuojami karščio rekordai, kurie dar labiau aštrino gaisrų sąlygas.

 

Krūmynų gaisrai dabar jau tapo tokie milžiniški, kad jie ėmė generuoti savo pačių orus, sukeliančius audras su perkūnija, kas gali įplieksti ir naujus gaisrus. Du didžiausi gaisrai liepsnoja abiejose Viktorijos-Naujojo Pietų Velso sienos pusėse ir centimetras po centimetro artėja vienas link kito, o tai, oficialių tarnybų teigimu, gali tapti „megagaisru“ galinčiu apimti 485623 hektarų teritoriją.
Be to, storas dūmų sluoksnis, pakilęs iš netoliese liepsnojančių gaisrų, užklojo didžiuosius šalies miestus, tarp kurių ir Sidnėjus, Melburnas ir Kanbera, kur jau tvyro sveikatai pavojingas oras.
Gaisrai vis dar liepsnoja ir prognozuojama, kad bent kelis artimiausius mėnesius liepsnos toliau.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite