Australijos gaisrų dūmai apsuks ratą aplink pasaulį ir grįš į Australiją

NASA prognozuoja, kad dūmai, pakilę iš pragaištingų šalies krūmynų gaisrų, apsuks ratą aplink pasaulį ir artimiausiomis dienomis potencialiai vėl sugrįš į Australijos dangų.
Visgi, anot vieno eksperto, jie gali likti nematomi plika akimi.
596f5349.jpg
© SAEED KHAN/AFP | Getty Images
Per pastarąsias savaites keli Australijos miestai krūmynų gaisrų krizės metu jau buvo užkloti dūmų sluoksniu, tarp jų Kanbera, Adelaidė, Melburnas ir Sidnėjus, kur oro kokybė gruodžio mėnesio viduryje įvardinta kaip „blogiausia istorijoje“.
Palydovinės nuotraukos, sekančios dūmų debesų progresą, demonstruoja, kad jie juda per Tasmanijos jūrą, link Ramiojo vandenyno.
d098da33.jpg
© NASA | Tarptautinė kosminė stotis ir apačioje matomi dūmai
„Per pastarąją savaitę, NASA palydovai stebėjo neįprastą iš Australijos gaisrų į atmosferą išskiriamų dūmų kiekį bei po to sekantį jų skleidimąsi rytų kryptimi,“ – savo tinklalapyje teigia agentūra.
Numatoma, kad dūmai atliks bent jau vieną pilną ratą aplink pasaulį ir tuomet sugrįš į Australijos dangų.
Skelbiama, kad Naujojoje Zelandijoje dūmai turi dramatiškų padarinių: lemia rimtas oro kokybės problemas visoje šalyje bei dūmų nešami suodžiai tamsiais atspalviai nudažo kalnų viršūnes.
Visgi, milžiniškų gaisrų dūmų dalelės gali atlikti net „kelis ratus“ aplink pasaulį.
744a0070.jpg
© NASA | Palydovų užfiksuoti dūmai virš Ramiojo vandenyno
Profesorė Harvey-Smith sakė, kad dūmų debesis „jau apėmė tris ketvirčius pasaulio“ ir yra stumiamos audrų, kurias generuoja gaisrai, ir pasiekė 17 kilometrų aukštį virš jūros lygio.
„ABC News Breakfast“ orų pranešėjas Nate Byrne sakė, kad kirtę Pietų Ameriką dūmai greičiausiai būtų prasisklaidę, kas reiškia, kad vėl pasiekę Australiją dūmai galėtų būti nebematomi.
„Šių gaisrų atveju, jie yra tokie dideli, jie vis dar liepsnoja ir liepsnos dar kurį laiką, kas reiškia, kad jie nuolat tiekia dūmų daleles į orą. Atėjus laikui, kai vėjai apsuks visą ratą iki vakarinės Australijos, dūmai bus susimaišę su švariu oru atmosferoje, taigi jūs nebematysite storo dūmų sluoksnio, koks regimas greta gaisraviečių. Labiausiai tikėtina, kad juos nustatyti galėsime tik iš palydovinių nuotraukų“, – sakė jis.
17c203a0.jpg
© Copernicus EMS; Sentinel 2/ESA 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite