Rytų Afrikoje chaosą kelia didžiausia per 25 metus skėrių invazija

Didžiausias per 25 metus skėrių antplūdis plinta Rytinėje Afrikoje ir kelia precedento neturintį pavojų vienų pažeidžiamiausių pasaulio valstybių maisto saugumui, skelbia valdžios institucijos.
Teigiama, kad dėl to dalinai kaltos neįprastos klimato sąlygos.
Skėrių spiečiai vietomis horizonte kabo lyg tviskantys tamsūs debesys.
Maždaug žmogaus piršto ilgio, šie vabzdžiai skraido milijoniniuose būriuose ir minta pasėliais, o kai kur ir priverčia žmones tiesiog irtis per juos.
025f429c.jpg
Kenijoje fiksuotas „ekstremaliai pavojingas“ skėrių spiečiaus aktyvumo išaugimas.
Skelbiama, kad vienas spiečius, kurio ilgis siekė 60 kilometrų, o plotis 40 kilometrų, susiformavo šalies šiaurės rytuose.
Įprastą dykumos skėrių spiečių sudaro iki 150 milijonų skėrių kvadratiniame kilometre. Spiečiai migruoja pavėjui ir per dieną gali apimti nuo 100 iki 150 kilometrų. Vidutinis spiečius per dieną gali sunaikinti pakankamai pasėlių, kurių pakaktų išmaitinti 2500 žmonių.
Dykumos skėrių, kurie laikomi pačia pavojingiausia skėrių rūšimi, protrūkis paveikė ir dalį Somalio taip pat Etiopiją, Sudaną, Džibutį ir Eritrėją, o Tarpvyriausybinė plėtros institucija perspėja, kad toliau ši krizė gali išplisti į Pietų Sudaną ir Ugandą.
Šis jų antplūdis dar labiau blogina ir taip prastą regiono maisto saugos situaciją, perspėjo Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija.
Iki šiol sunaikinta šimtų tūkstančių hektarų pasėlių teritorijos.
Tolesnis skėrių spiečių augimas gali tęstis iki birželio mėnesio, iki kada vyraus palankios veisimosi sąlygos, kam taip pat pasitarnauja ir kelias pastarąsias savaites kai kuriuose regionuose kilę neįprastai smarkūs potvyniai.
Didieji skėrių protrūkiai gali tapti pražūtingi. Didžiausio jų, kilusio tarp 2003 ir 2005 metų, kontrolė 20-yje šiaurinės Afrikos valstybių kainavo daugiau nei 500 milijonus dolerių, o derliaus praradimai viršijo 2,5 milijardus dolerių.
Kad padėtų apsisaugoti ir kontroliuoti tokius protrūkius, atsakingos institucijos analizuoja palydovines nuotraukas, kaupia pesticidų atsargas ir vykdo purškimus iš oro.
Atsakingos Etiopijos institucijos skelbia įdarbinusios keturis nedidelius lėktuvus, kurie padėtų kovoti su šia invazija.
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite