Astronomas netyčia aptiko didžiulį asteroidą, kuris gali priartėti prie Žemės

Astronomai užfiksavo galimai grėsmę Žemei keliantį, mūsų link judantį apie 518 metrų ilgio asteroidą, kuris vieną dieną gali susidurti su Žeme.
Didžiulis artėjantis asteroidas buvo įamžintas įspūdingoje nuotraukoje.
968bf83e.jpg
© Virtual Telescope 
Astrofizikas ir astronomas dr. Gianluca Masi šią milžinišką kosminę uolieną pastebėjo tirdamas dangų praėjusią savaitę.
Asteroidas yra žinomas kaip „2020 AN3“.
Dr. Gianluca Masi dirba „Virtual Telescope Project“ projekte Italijoje, tačiau nesitikėjo pastebėti kosminės uolienos ar, juolab, užfiksuoti tokios fotografijos.
Asteroidas „2020 AN3“ kosmoso organizacijos buvo įvardintas kaip potencialiai pavojingas. Tai reiškia, kad vieną dieną jis gali smogti Žemei.
Bet koks greitai judantis kosmoso objektas, priartėjantis per maždaug 4,65 milijonus mylių, yra laikomas „potencialiai pavojingu“.
Asteroidui „2020 AN3“ skriejant pro mūsų planetą, nuo Žemės jis buvo nutolęs per maždaug 1,9 mln. mylių.
Nuotraukoje asteroidas atrodo, kaip nedidelis taškelis, tačiau iš tiesų jo diametras siekia tarp 230–518 metrų.
bff82d6d.jpg
© urikyo33 | Pixabay
Šį asteroidą sekė ir NASA Netoli Žemės esančių objektų studijų centras (angl. Center for Near-Earth Object Studies, CNEOS).  Asteroidas taip pat įtrauktas į Europos kosmoso agentūros grėsmių sąrašą.
Atsižvelgiant į didelį jo dydį, įspūdinga, kad asteroidas buvo aptiktas tik šiais metais.
Ši kosminė uoliena yra viena iš 88 netoli Žemės esančių objektų (NEO), kurie iki šiol buvo pastebėti per šiuos 2020 metus.
Kokie skirtumai tarp asteroido, meteoro, meteoroido, meteorito ir kometos? 
Asteroidas:  asteroidas yra nedidelis uolinis kūnas, kuris skrieja aplink Saulę. Dauguma jų aptinkami asteroidų žiede (tarp Marso ir Jupiterio), tačiau jie gali būti aptinkami bet kur (taip pat ir kelyje, kuris gali paveikti Žemę).
Meteoroidas: kuomet du asteroidai susiduria vienas su kitu, gali atsiskirti nedideli jų gabalai, kurie vadinami meteoroidais. 
Meteoras: meteoroidui patekus į Žemės atmosferą, jis ima garuoti ir tampa meteoru. Stebint iš Žemės jis atrodo kaip šviesos blyksnis danguje, nes tuo metu uoliena dega.
Meteoritas: jei meteoroidas nevisiškai išgaruoja ir išgyvena kelionę per Žemės atmosferą, tuomet jis gali nusileisti ant Žemės. Šiuo momentu jis tampa meteoritu. 
Kometa: kaip ir asteroidai, kometos skrieja orbitoje aplink Saulę. Kometą sudarantys dideli ledo ir dujų kiekiai gali suformuoti įspūdingas uodegas, sekančias paskui jas (tai lemia ledo ir dulkių garavimas).
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite