Sudano zoologijos sode aptiko nuo bado išsekusius liūtus – vaizdai kraupūs VIDEO

Šokiruojančiose nuotraukose įamžinti iš bado išsekę ir mirštantys liūtai Sudano zoologijos sode, sulaukė tarptautinės bendruomenės nepasitenkinimo, o internete plinta kampanija, kurios tikslas išgelbėti šiuos kančiose esančius gyvūnus.
Penki išsekę afrikiniai liūtai buvo aptikti aktyvisto Osman Salih iš Chartumo Al-Qureshi Parko.
dadf45aa.jpg
© AFP
„Facebook“ tinkle jis paviešino nuotraukas su prierašu, kad šių ligotų kačių vaizdas privertė „jo kraują užvirti“ ir kartu jis pradėjo #SudanAnimalRescue grotažymės akciją, kurios tikslas atkreipti dėmesį į šią nelaimę ir sulaukti visokeriopos pagalbos išsekusiems gyvūnams.
„Susisiekėme su parko administracija ir jie mums nurodė, kad už šiuos gyvūnus, rūpinimąsi jais ir jų švara yra atsakinga laukinės gamtos policija, kuri jiems nuolatos tiekė maistą, tačiau jau kurį laiką liovėsi tai daryti,“ – rašė Salih.
Bėda ta, kad paties parko mėnesinių pajamų neužtektų net vieno liūto savaitiniam išmaitinimui.
dbcd5781.jpg
© Reuters 
Oficialūs parko atstovai dėl prastos liūtų būklės taip pat kaltino ir ekonominę šalies krizę bei teigė, kad šie gyvūnai be tinkamo maisto ir vaistų gyvena jau ištisas savaites.
Dramatiškose nuotraukose, kuriose akivaizdžiai matosi išsišokę liūtų kaulai, sulaukė didžiulio socialinių tinklų vartotojų pykčio, kurie šią situaciją apibūdino kaip siaubingą ir nepriimtiną.
„Tai šlykštu. Už šiuos gyvūnus atsakingi žmonės turi būti užrakinti ir patys marinami badu,“ – rašė vienas komentatorius.
f029ccf9.jpg
© Osman Salih | Facebook
Kitas rašė: „Tai tiesiog liūdna ir pasibaisėtina. Nedelsiant kažkas turi būti daroma, o už tai atsakingi žmonės tinkamai nubausti. Mažų mažiausiai – atleisti iš darbo.“
Anot Salih, po jo viešo pagalbos prašymo zoologijos sodą pagaliau aplankė veterinarai.
Dalis liūtų, manoma, prarado beveik du trečdalius savo kūno svorio ir mažiausiai du iš jų serga. Viena iš sirgusiųjų liūčių pirmadienį nugaišo.
Pirmadienį Salih pasakojo, kad nepaisant liūto mirties, sulaukta ir pozityvių naujienų, nes išbadėjusiems gyvūnams buvo paaukota šviežios mėsos, kurią liūtams paaukojo netoliese įsikūrę fabrikai ir skerdyklos.
Jis teigė, kad gyvūnų gelbėjimo organizacija „FOUR PAWS International“ taip pat išreiškė norą prisijungti prie pagalbos teikimo nukamuotiems liūtams.
„Geriausia dienos naujiena yra ta, kad „FOUR PAWS International“ išreiškė norą į šį bei kitus Sudano zoologijos sodus atsiųsti pagalbos komandas, kurios padėtų reabilituotų gyvūnus bei padėtų lavinti laukinės gamtos institucijas,“ – rašė jis.
„FOUR PAWS International“ atstovas teigė: „Šiuo metu mes akylai stebime situaciją ir intensyviai dirbame, kad gautume leidimą patekti į zoologijos sodą. Visgi, šiame etape negalime patvirtinti, kad bus vykdoma gelbėjimo misija. Dedame didžiules pastangas, kad rastume sprendimą“.
Nėra žinoma, kiek Sudane yra afrikinių liūtų, tačiau Pasaulinė gamtos apsaugos organizacija šią rūšį įvardina kaip itin pažeidžiamą.
Manoma, kad laukinėje gamtoje yra likę vos 20000 šių liūtų, o tarp 1993 ir 2014 metų jų skaičius dramatiškai krito net 43 procentais.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite