Tragedija Australijoje: gesinant gaisrus sudužo lėktuvas, įgula neišgyveno

Trys JAV ugniagesiai, gesinantys gaisrus pietryčių Australijoje tragiškai žuvo kuomet jų pilotuojamas lėktuvas sudužo. 
Nelaimė įvyko ketvirtadienį, į pietvakarius nuo Sidnėjaus, kalnuotoje Snowy Monaro vietovėje. Po lėktuvo smūgio į žemę buvo matomas didžiulis ugnies kamuolys, skelbiama, kad išgyvenusiųjų nėra.
713ad2e8.jpg
© Getty Images 
Kol kas nėra aišku, kas tiksliai sukėlė šią nelaimę. Vyksta tyrimas. Australijos užsienio reikalų ministras išreiškė liūdesį ir užuojautą teigdamas, kad šie žmonės padėjo Australijai itin sunkiu metu kovoti su pragaištingomis liepsnomis, toli nuo savo namų, taip kurdami gilią draugystę tarp abiejų šalių.
„Šis tragiškas įvykis tik parodo, kad gaisrų sezonas dar toli gražu nesibaigia. Tai tik primena, su kokia didžiule rizika susiduria kiekvienas žmonus, mėgindamas apsaugoti gyvybes ar turtą“, – sakė Naujojo Pietų Velso premjeras Gladys Berejiklian.
Australijoje gaisrus gesina apie 70 specialių lėktuvų, didžiausi iš jų vienu metu gali gabenti apie 15000 litrų vandens.
Iki šios dienos skaičiuojama, kad gaisrai pražudė 32 žmones, iš kurių 8 ugniagesiai, pasiglemžė tūkstančius namų ir 1,25 milijardus gyvūnų.
Po drėgnesnio savaitgalio, kuomet lietus leido šiek tiek atsikvėpti sunkiai dirbantiems ugniagesiams vėl grįžo karštos ir vėjuotos orų sąlygos.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite