Šalčio banga Europoje nusinešė dešimtis gyvybių, sniegas sukėlė tikrą chaosą VIDEO

Šią savaitę pagaliau galime lengviau atsikvėpti po stingdančių šalčių, kurie buvo sukaustę ne tik mūsų šalį, bet ir kitas Europos teritorijas.
Pūgos ir gyvybiškai pavojingas šaltis keliavęs po Europą atkreipė net Popiežiaus Pranciškaus dėmesį į benamius, kurie tvyrant stingdančiam šalčiui yra priversti gyventi gatvėse.
ceeae4f1.jpg
© RAFFAELE PONTRANDOLFO | AFP
Dėl tokių ekstremalių žiemos orų fiksuotos dešimtys mirčių, ištisi kaimai liko be elektros ir vandentiekio paslaugų, užšalo upės ir ežerai, sustojo skrydžiai ir įvyko šimtai incidentų keliuose, praneša weather.com.
Didelė žemo slėgio zona judėjo pro rytinę Europos dalį, o ypač žema oro temperatūra nėrė į pietus už šios sistemos, kur susiformavo aukšto slėgio zona.

 

Serbija
Pagalbos darbuotojai skubėjo į pagalbą šimtams migrantų, miegančių tiesiog parkuose ir laikino prieglobsčio stovyklose. Dėl stiprių vėjų ir ledo, Serbijos valdžia buvo uždraudusi eismą Dunojaus upe.
Lenkija ir Belgija
Lenkijoje dėl didelio šalčio mirė mažiausiai 10 žmonių. Dar vienas vyras šeštadienį mirė Belgijoje, jo vairuojamam sunkvežimiui nuslydus nuo kelio.

 

Italija
Italijoje buvo fiksuotos aštuonios su šalčiu susijusios mirtys. Popiežius Pranciškus meldė, kad „Dievas sušildytų mūsų širdys ir mes šią akimirką padėtume benamiams žmonėms.“ Dėl didelio sniego ir stiprių vėjų buvo atšaukta ir atidėta daugybė skrydžių, keltų maršrutai, atšaukti traukiniai ir uždaryti keliai.
Švento Petro aikštėje Romoje stovintys fontanai vos pernakt visiškai sušalo ir tapo ledo skulptūromis.
13fbf777.jpg
© Gregorio Borgia | AP
Serbija
Serbijos sostinėje Belgrade, keli šimtai vyrų, daugiausia iš Afganistano ir Pakistano, buvo priversti didžiausius šalčius kentėti apleistame muitinės sandėlyje, esančiame netoli miesto autobusų stoties. Pagalbos organizacijos skubėjo jiems gabenti šildytuvus, apklotus, šiltus rūbus bei maistą. 
Bulgarija
Čia policija pranešė apie kalnuose netoli Turkijos nuo šalčio mirusius du vyrus iš Irako bei moterį kilusią iš Somalio. Visi jie bandė patekti į vakarinę Europą. Kaip pranešė pagalbą teikiančios organizacijos, po šios šalčio bangos daugelis apleisto sandėlio gyventojų rimtai susirgo.

 

Turkija
Didelis sniego kiekis iškrito ir Stambule dėl ko buvo atšaukta daugiau nei 650 oro bendrovės „Turkish Airlines“ skrydžių. Visi suplanuoti skrydžiai į ir iš Atatiurko oro uosto buvo sustabdyti, o rytinėse Turkijos provincijose buvo užblokuoti šimtai kaimų keliukų.
Vienas pagrindinių Stambulo greitkelių tapo milžiniška parkavimo aikštele, nes daugybė vairuotojų penktadienį nusprendė namus pasiekti pėsčiomis, savo automobilius palikę tiesiog kelyje ir nerizikavę vairuoti slidžiu ir stipriai užsnigtu keliu.
1042048e.jpg
© Murad Sezer | Reuters
Vokietija
Šiaurinėje ir vakarinėje Vokietijoje kelius nuklojęs vadinamasis „juodasis ledas“ sukėlė begalę avarijų, pasibaigusių rimtais žmonių sužalojimais. Hamburgo ugniagesiai gelbėtojai pranešė apie tai, kad vien per savaitgalį jie buvo iškviesti likviduoti 415 su orais susijusių incidentų. 
7c0d8648.jpg
© JOHN MACDOUGALL | AFP
Miesto valdžia sustabdė viešojo transporto sistemas, o visoje šalyje gyventojų buvo prašoma likti namuose.
Ką gi, pirmas rimtesnis šios žiemos pasispardymas paliko nemenką pėdsaką Europoje, o žiema juk dar tik įsibėgėja. 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo