Švedijos dangų papuoše itin reti, bet pavojingi debesys FOTO

Per Valentino dieną švedė Mia Stålnacke danguje užfiksavo itin retą švytintį fenomeną, kuris yra žinomas kaip poliariniai stratosferiniai debesys. Dar vadinami ir perlamutrinių debesų vardu. Kirunos mieste, Švedijoje pasirodęs fenomenas ne tik retas ir gražus, bet ir pavojingas.
3f97ee35.jpg
© Mia Stålnacke | spaceweathergallery.com
Kaip jie atsiranda?
Poliariniai stratosferiniai debesys susiformuoja mažiausiai 21 kilometrų aukštyje, tai yra dvigubai aukščiau negu įprastai skrenda komerciniai lėktuvai. Jie susidaro kai Saulė yra keliais laipsniais žemiau horizonto ir apšviečia aukštai atmosferoje esančius debesis, kurie nusidažo įvairiomis nuolat kintančiomis spalvomis.
8fcbf75d.jpg
© Mia Stålnacke | spaceweathergallery
Poliariniuose regionuose esant saulės spindulių trūkumui bei stratosferoje egzistuojant ypatingai žemai temperatūrai, atmosferoje pasikeičia vandens garavimas. Garai tampa stipriai atšalusiu skysto pavidalo dariniu arba ledo kristalais. 
Kokį pavojų kelia šie debesys?
Įstabaus grožio debesys yra tikri pasalūnai, kadangi jie netiesiogiai atlieka stratosferinio ozono sluoksnio destruktoriaus vaidmenį
Jie tampa puikia terpe įvairioms cheminėms reakcijoms, kurių metu išsiskiria chloro dujos, kurios ir ardo atmosferos ozono sluoksnį.
69f80378.jpg
© Mia Stålnacke | spaceweathergallery
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo