Būna ir taip: iš Arkties atplaukęs ledkalnis netikėtai aplankė vieną Kanados miestelį VIDEO

Velykų savaitgalį mažame Niufaundlando Ferryland miestelyje, kuriame gyvena vos 465 žmonės, nutiko tikras velykinis pokštas: nuo Arkties atplaukė ledkalnis!
Šis „svečias“ kaip mat pritraukė tiek vietinių gyventojų, tiek turistų dėmesį.
98a02548.jpg
© Paul Daly | The Canadian Press
Tačiau pasirodo, kad Labradoro ir Niufaundlando pakrantėse tokiu metu galima išvysti ir ne vieną praplaukiantį ledkalnį, o ši vieta net vadinama Ledkalnių alėja.
Šis į Ferryland atplaukęs ledkalnis virš vandens buvo iškilęs kaip 15 aukštų pastatas, tačiau tai tebuvo vos 10 proc. visos jo masės.

 

Ledkalnių sezonas prasideda balandžio mėnesį ir šiais metais fiksuotas itin didelis jų derlius. Iki šios dienos jau daugiau nei 600 ledkalnių atplaukė į Šiaurės Atlanto jūrų kelius. Toks skaičius įprastai pasiekiamas tik vėlyvą gegužės mėnesį arba birželio pradžioje.
43dbbf40.jpg
© Paul Daly | AP
Ne viskas taip gražu kaip atrodo
Šis žadą atimantis vaizdas, kuris į apylinkes privilioja būrius smalsuolių, iš tiesų yra 15000 metų gyvavusio ledkalnio mirties akimirka. Kas kadaise prasidėjo iš vienintelės snaigės nukritusios Grenlandijoje paskutinio ledynmečio metu, išaugo į ledyną ir kažkuriuo momentu, greičiausiai per pastaruosius trejus metus, tapo atitrūkusiu ledkalniu, kuris lėtai atplaukė į Bafino jūrą. Vienas į kitą besitrankantys ledkalniai įsipainioja į pietinės Labradoro sroves ir atplūduriuoja į Ledkalnių alėją.
Susidūrę su augančia šiluma ir pavasario bei vasaros saule, ledkalniai tirpsta ir suformuoja tirpsmo vandens potvynius. 
3ab7a445.jpg
© Reuters 
162e5ae1.jpg
© Reuters 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo