Neįtikėtina: karštame vandenyje aplink ugnikalnį užfiksuoti rykliai VIDEO

Viena mokslininkų komanda net nesapnavo ką jai pavyks išvysti Kavačio ugnikalnio apylinkėse.
Būtent čia, netoli Saliamono salų, Pietiniame Ramiajame vandenyne, Brennan Phillips ir jo kolegos neseniai dalyvavo ekspedicijoje po aktyvaus povandeninio Kavačio ugnikalnio apylinkes.
Komanda negalėjo patikėti savo akimis kai čia išvydo ryklius.
Tai buvo net kelių rūšių rykliai kurie kuo ramiausiai plaukiojo nepaisydami verdančio vandens ir stipraus rūgštingumo. Tokios vulkaninės angos gali išleisti skysčius įkaitusius daugiau nei iki 420˚C, o jų rūgštingumas prilygsta acto rūgščiai.
„Idėja, kad čia įmanoma aptikti didžiulių gyvūnų, tokių kaip rykliai, kurie čia lyg niekur nieko gyvena ir plaukioja tiesiog ugnikalnio kalderoje, gerokai prieštaravo iki tol mūsų turimoms žinioms apie Kavačio ugnikalnį,“ – pasakojo Phillips, biologinės okeanografijos doktorantas.
319799c2.jpg
© Youtube | Stop kadras
Tai iškėlė daugybę gluminančių klausimų apie tai, ką darytų ir kaip elgtųsi gyvūnai šio ugnikalnio išsiveržimo atveju: ar jie paliktų šią teritoriją? Ar gyvūnai gauna signalus ar ženklus apie artėjantį išsiveržimą? Ar išsiveržimas juos išsviedžia į orą tarsi paukščius?
Philips komandos ekspedicijos metu ugnikalnis nesiveržė, todėl buvo visiškai saugu į vandenį įmesti 36 kg. sveriančią vaizdo kamerą ir jos pagalba apžiūrėti šį unikalų vandens telkinį. Po maždaug valandą trukusių filmavimo darbų komanda ištraukė iš vandens savo įrangą ir peržiūrėjo nufilmuotus vaizdus.
Iš pradžių, įraše matyti medūzos, rifešeriai ir kitos nedidelės žuvys. Tuomet priešais kamerą pasirodo ir kūjaryklis, kurį išvydę mokslininkai prapliupo ovacijomis. Vandenyje jie išvydo ir įspūdingos išvaizdos rają.
Kodėl šie rykliai laiką leido aktyviame ugnikalnyje išlieka didžiule paslaptimi.

 

 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo