Kinija nesnaudžia: pradeda „preliminarų“ pasirengimą istorinei misijai į Mėnulį

Kinija rengiasi išsiųsti žmonių valdomą misiją į Mėnulį ir tapti antrąja valstybe, kurios astronautai išsilaipins ant Mėnulio paviršiaus. Ji taip pat rengiasi ir kitam ypatingai svarbiam pasiekimui – jau 2018 metais tamsiojoje Mėnulio pusėje nutupdyti pirmąjį zondą. 
Visgi, kad ir kaip garsiai būtų apie tai kalbama ir teigiama, kad „jau netrukus“ žmogaus valdoma misija į Mėnulį gaus oficialų pritarimą bei finansavimą, tačiau išsamesnės informacijos trūksta. 
d54ad6cb.jpg
© Ponciano | Pixabay
Vyriausybės atstovai praėjusiais metais skelbė, kad Kinija nori astronautus Mėnulyje nutupdyti dar iki 2036 metų. Valstybinės žiniasklaidos teigimu, tai buvo pirmasis šalies patvirtinimas apie vykdomą žmogaus valdomą mėnulio tyrinėjimo programą.
2003 metais Kinija tapo trečiąja pasaulio valstybe, po Sovietų sąjungos ir Jungtinių Amerikos valstijų, kuri į kosmosą su savo sukurta raketa pakėlė žmogų.
Jau 2013 metų pabaigoje, vystydama savo Mėnulio tyrimų planus, Kinija užbaigė pirmąją bepiločio Mėnulio orbitos tyrinėjimo erdvėlaivio „Chang’e-3“ ir jo „Jade Rabbit“ mėnuleigio  „švelnaus nusileidimo“ misiją, kuri yra pirmoji nuo pat 1976 metų.
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo