Antarktida nustebino: po storu ledynų sluoksniu aptikta beveik 100 ugnikalnių

Šiuo metu iš Antarktidos pasaulis sulaukia daug žinių. Šį kartą visus pribloškė naujiena apie atrastus ugnikalnius. Edinburgo universiteto mokslininkai pranešė apie 91 iki šiol nežinomą ugnikalnį, kurie buvo aptikti Antarktidoje. 
f52089b9.jpg
© Getty Images
Geologai mano, kad šis regionas vakarinėje Antarktidoje pranoks ir rytinės Afrikos vulkaninę zoną, kuri laikoma tankiausia pasaulio ugnikalnių koncentracijos vieta.
Tačiau šis atradimas pasėjo ir nerimą apie galimas destabilizuojančias pasekmes. Ši sritis gali turėti nerimą keliančių pasekmių jeigu vienas iš šių ugnikalnių pradėtų veržtis, jis galėtų destabilizuoti vakarinės Antarktidos ledynus.
Tai paspartintų ledo nutekėjimą į jūras. Kol kas neturima daug informacijos apie tai, koks yra atrastų ugnikalnių aktyvumas, tad mokslininkams teks kaip įmanoma greičiau tai išsiaiškinti. Gali būti, jog tai dar ne pabaiga ir čia jų slepiasi dar daugiau.
27ec3908.jpg
© NASA 
Šiuo metu yra žinomi 47 anksčiau mokslininkų aptikti vulkanai, kuriuos papildė ir 91 naujai atrastas ugnikalnis. Naujai aptiktų ugnikalnių aukštis siekia nuo 100 iki 3850 metrų. Visus juos dengia ledo sluoksnis, kurio storis vietomis siekia daugiau nei 4 km.
Toks atradimas kaip reikiant pribloškė ir pačius mokslininkus, kurie net nesvajojo, kad čia aptiks tokį kiekį ugnikalnių. Tyrėjai neabejoja, kad dar didesnis kiekis jų gali tūnoti po vandeniu, dugne. 
Pasaulyje vykstanti klimato kaita vakarų Antarktidoje jau stipriai paveikė ledynus. Šiems stipriai sumažėjus, po jais slypinčiuose ugnikalniuose gali išaugti slėgis. Tai galėtų lemti išsiveržimus, kurie toliau destabilizuotų ledynus bei paskatintų jūros vandens lygmens augimą. 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo