100 mln. metų senumo gintare rastos gėlės iš tų laikų kai žeme vaikščiojo dinozaurai

Mokslininkai gintaruose dažnai aptinka stulbinančių objektų, šį kartą tai gėlės, tačiau neskubėkite jų nuvertinti. Septynios kuo puikiausiai išsilaikiusios gėlės buvo atrastos Burmos gintaro gabalėlyje, ir panašu, kad jos augo tuo metu kai po žemę dar vaikštinėjo dinozaurai!
Mokslininkų teigimu šie nepaliesti egzemplioriai, kurie kaip manoma yra kilę iš atogrąžų miškų, yra 100 milijonų metų amžiaus.
80a8dc3d.jpg
© Oregon State University 
Nors žedeliai ištisus milijonus metų įstrigę fosilijų formoje, anot mokslininkų, jie atrodo, kaip ką tik nuskinti.
Mokslininkai mano, kad dinozaurai galėjo supurtyti medžių šakas, nuo kurių nukritusios gėlės įstrigo araukarijos medžio sakų sluoksnyje, kuriame, kaip manoma ir susiformavo ši unikali fosilija.
Mažųjų gėlių, aptiktų Mianmare, skersmuo siekia nuo 3,4 iki 5 milimetrų, skelbia dailymail.co.uk.
Visos jos turi penkis tvirtus taurėlapius, kurie yra išsiskleidę skirtingomis kryptimis. Remiantis šiomis jų savybėmis, jos buvo įvardintos kaip Tropidogyne pentaptera. Išvertus iš graikų kalbos reiškia penki (penta) sparnai (pteron).
Savo bendra forma ir gyslotumu, fosilijose aptiktos gėlės yra labai panašios į Ceratopetalum, kurie aptinkami Australijoje ir Papua Naujojoje Gvinėjoje.
d3b3d069.jpg
© Oregon State University 
Šios 100 milijonų metų senumo gėlės taip pat yra panašios į Australijoje egzistuojančias augalų rūšis, kurie išauga iki daugiau nei 36 metrų aukščio ir išgyvena ištisus šimtmečius. Visgi yra vienas „bet“, nes atstumas tarp šių vietų daugiau nei 6400 kilometrų.
Tačiau ir čia mokslininkai rado paaiškinimą: manoma, kad šio gintaro vieta Mianmare, kadais buvo dalis Didžiosios Indijos, kuri atsiskyrė nuo pietinio pusrutulio, superkontinento Gondvanos, ir nuplaukė link pietinės Azijos.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo