Darosi vis karščiau: 2017-ųjų liepa karščiausia per 137 metus

Kad ir kiek žmonės ginčytųsi vyksta ar ne klimato kaita, panašu, kad faktai kalba patys už save: mūsų planetoje darosi vis karščiau.
8cc03c19.jpg
© Khusen Rustamov | Pixabay
NASA mokslininkai nustatė, kad 2017 m. liepa statistiškai susilygino su 2016 metų liepos mėnesiu ir tapo karščiausia liepa per 137 metus trukusią moderniųjų stebėjimų istoriją.
0e309114.jpg
© NASA 
Skelbiama, kad praėjęs mėnesis buvo maždaug 0,83 laipsnio Celsijaus šiltesnis už vidutinę liepos mėnesio temperatūrą. Panašius rezultatus demonstravo tik 2016 metų liepa (0,82°C), tuo tarpu visi ankstesni liepos mėnesiai buvo daugiau nei dešimtadaliu laipsnio vėsesni.
Mokslininkai iš NASA Goddard kosmoso studijų instituto, nustatė, kad aukštesnė temperatūra už vidutinę vyravo Vidurio rytų regionuose, šiaurės vakarinės Šiaurės Amerikos dalyje, Kinijos ir šiaurės Australijos teritorijose, tuo tarpu kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui Sibire, temperatūra buvo vėsesnė už vidutinę.
627e2fbc.jpg
© NASA 
Praėjusiais metais NVAA nustatė, kad 2016 m. liepa buvo karščiausias mėnesis visoje pasaulinės temperatūros stebėjimų istorijoje, taigi panašu, kad šių metų liepa šį titulą perims.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo