Rugsėjo pirmąją pro Žemę prašvilps gigantiškas asteroidas

Šis gigantas, pramintas „Florencija“ (ang. Florence) praskries už vos 7 milijonų kilometrų nuo mūsų planetos, arba maždaug 18 atstumų skiriančių Žemę ir Mėnulį. 
Anot NASA, tai yra mažiausias atstumas kai tokio dydžio asteroidas priartės prie mūsų planetos nuo pat netoli Žemės skriejančių objektų stebėjimo pradžios. Tai mokslininkams suteikia unikalią galimybę jį ištyrinėti pasitelkiant antžeminių radarų stebėjimus.
3dbc3ab3.jpg
© NASA | JPL-Caltech
NEPANIKUOKITE. NASA skelbia, kad asteroidas „Florencija“ saugiai praskries pro Žemę už maždaug 7 milijonų kilometrų. Tai ne pats artimiausias netoli Žemės skriejančio objekto praskriejimas pro mūsų planetą, tačiau šiam nuotoliui jis tikrai yra pats didžiausias asteroidas, mat anksčiau praskriejusieji buvo gerokai mažesni.

 

Šis kosminis kūnas pirmą kartą buvo pastebėtas 1981 metais, o rugsėjo mėnesį vyksiantis praskriejimas bus jo artimiausias pasirodymas greta Žemės nuo pat 1890 metų. Kitas toks artimas jo skrydis vyks tik 2500 metais.
2f9a63a9.jpg
© NASA | JPL-Caltech
Anot NASA, asteroidas bus matomas nuo rugpjūčio mėnesio pabaigos iki rugsėjo pradžios pasitelkus nedidelius teleskopus.
Ir tai tikrai ne pabaiga
Asteroidas pavadintas „2012 TC4“, pirmą kartą pro mūsų planetą praskriejęs 2012 m. spalį, vėl Žemei „pamojuos“ spalio 12 dieną.  Europos kosmoso agentūra (ESA) teigia, kad ši milžiniška kosminė uoliena siekia nuo 15 iki 30 metrų. 
6eb22896.jpg
© Bigstock 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo