Neapsakoma patirtis: visišką Saulės užtemimą žmonės stebėjo skrydžio metu VIDEO

Net 225 milijonai žmonių turėjo galimybę stebėti šią savaitę vykusį visišką Saulės užtemimą. Neabejotinai reginys iš Žemės daug kam atėmė žadą, tačiau įsivaizduokite koks įspūdis būti danguje ir šį reiškinį stebėti visai kitu kampu.
Būtent tokia unikali galimybė buvo suteikta specialiu reisu skridusiems žmonėms. Tai buvo daugiau nei 3000 km. kelionė, kurios keleiviai niekuomet nepamirš. Šį reginį 11500 metrų aukštyje stebėjo „Alaska Airlines“ skrydžio nr. 9671 keleiviai bei įgula.
Apie 90 užkietėjusių užtemimo gaudytojų pirmadienį, rugpjūčio 21 d., užėmė vietas specialiai jiems užsakytame „Boeing 737“ skrydyje ir vijosi Mėnulio šešėlį, kuris nardino Žemę į tamsą.
7:20 val. vietos laiku pakilęs iš Portlando, Oregone, lėktuvas pasuko link Ramiojo vandenyno.
Maždaug 9:10 val. buvo galima pirmą kartą išvysti, kaip į Saulę kėsinasi Mėnulis, o jau po 20 minučių keleiviai paskendo sutemose, rašo ibtimes.co.uk. 
„Esant žemėje, Mėnulio šešėlyje būna labai tamsu. Galima matyti žvaigždes. Stebint iš lėktuvo gali matyti šešėlį, tačiau esi pakankamai aukštai, kad kitoje pusėje matytum įprastą dangaus vaizdą. Tai visiška nauja patirtis,“ – emocijų neslėpė šiuo metu pensijoje esantis Dennis Cassia.

 

Drauge su specialių konkursų nugalėtojais bei eiliniais užtemimų gaudytojais, tarp keleivių buvo ir astronomai bei astronautai iš NASA.
Šiam penkių valandų trukmės skrydžiui suorganizuoti prireikė didžiulių pastangų. „Alaska Airlines“ kapitonai suvienijo jėgas su astronomu Glenn Schneider, kad kuo tiksliau apskaičiuotų geriausią skrydžio aukštį ir maršrutą, kad keleiviai išvystų patį įspūdingiausią reginį.
Visiško užtemimo zonoje lėktuvas praleido vos dvi minutes, nes ir visas mėnulio 96 km. pločio kelias per Šiaurės Ameriką truko vos 90 minučių.
Beje, tai buvo ne vienintelis toks skrydis. Panašią akciją taikė ir kitos oro linijos. 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo