Šalyje siautėja geomagnetinė audra: dairykitės šiaurės pašvaisčių

Rugsėjo 7–9 dienomis numatoma G3 (stipri) geomagnetinė audra.
7f0f19e6.jpg
© Solar Dynamics Observatory 
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) praneša, kad šį kartą gali būti sutrikdyta gyvūnų migracija, silpnai paveiktos palydovinės sistemos ir sukelti nedideli elektros energijos tinklo svyravimai. Taip pat su išaugusia radiacija susidurs aukštai skriejančių orlaivių keleiviai ir jų įgulos tolimosiose šiaurės ir pietų platumose.
Kaip Lietuvoje keisis šios audros intensyvumas galite sekti gismeteo.lt pasirinkę savo miestą ir kairėje paspaudę Geomagnetinių audrų prognozės.
dd7c1031.jpg
© Gismeteo.lt 
Saulė į Žemę vėl nukreipė „vainikinę skylę“, kurioje iš Saulės milžinišku greičiu išsiveržė Saulės vėjas. Magnetinės audros ir kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė.
892a5d85.jpg
© NASA | SDO HMI
Geomagnetinė audra – tai stiprus Žemės magnetinio lauko aktyvumas. Kuomet viršutiniame Saulės atmosferos sluoksnyje įvyksta magnetinės energijos išsiveržimas – blyksnis, iš Saulės atmosferos išlekia didelis kiekis įelektrintų dalelių, kurios paveikia Žemės magnetinį lauką jį suaktyvindamas ir sukeldamas magnetinę audrą.
Visas šis reiškinys sukelia įspūdingo grožio šiaurės pašvaistes, tad dairykitės po dangų, galbūt pavyks pamatyti. 

 

Neigiama viso šio reikalo pusė: jautresniems žmonės gali pablogėti sveikata. Žmogaus kūnas magnetines audras pajaučia ir į jas reaguoja galvos skausmo pavidalu, sutrikusiu miegu, bendru silpnumo jausmu, sutrikusiu kraujo spaudimu bei širdies sistemos veiklos sutrikimais.
Šiuo metu patariama vengti stresinių situacijų, sunkaus fizinio krūvio. 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo