Uraganas „Irma“ nusiaubė Karibus: kai kurios salos beveik netinkamos gyventi VIDEO | FOTO

Šiuo metu pranešama, kad siaubą nešantis uraganas „Irma“, kurio didžiausias greitis gali siekti net 295 km/val. jau nusinešė 14 žmonių gyvybes, kelios salos yra visiškai nuniokotos ir beveik netinkamos gyventi.
Žmonės pasakoja, jog tokių pragaištingų vėjų dar nebuvo regėję. 
Skelbiama, kad Puerto Rike daugiau nei vienas milijonas gyventojų, arba beveik trečdalis salos populiacijos, buvo palikti be elektros, o beveik 50000 liko be vandens tiekimo. Gali būti, jog dalis gyventojų dėl sugriautos infrastruktūros, tamsoje liks keturiems ar net šešiems mėnesiams, rašo weather.com. 
Barbudos salai, kurioje gyvena apie 2000 gyventojų uraganas smogė tiesiogiai. Salos būklė katastrofinė, ji praktiškai nebetinkama gyventi. Iki 90 proc. visos Barbudos infrastruktūros patyrė mažesnius ar didesnius nuostolius. Pro prasiautusios audros apie 60 proc. gyventojų liko be namų. Sunaikintiems keliams ir telekomunikacijų sistemoms atkurti prireiks mėnesių ar net metų.
Seserinė Barbudos sala Antigva patyrė mažesnį audros smūgį ir minimalius struktūrinius pažeidimus.

 

Šventojo Martyno ir Šventojo Bartolomėjaus salose stiprūs vėjai plėšė namų stogus, draskė elektros linijas. Šv. Bartolomėjaus salos ugniagesių gelbėtojų būstinę užliejo beveik 1 metro aukščio potvynio vanduo, dėl ko gelbėjimo automobiliams tapo neįmanoma vykti į iškvietimus. Pranešama, kad sala buvo dalinai sunaikinta.
edfc83dc.jpg
Bassa Pianura Padana Photo e Meteo | Facebook
Šv. Martyno saloje gyvena apie 75000, Šv. Bartolomėjaus saloje – 9200 gyventojų.
Užfiksuoti vaizdai šokiruoja: augmenija sunaikinta, apgriauti, suniokoti pastatai, visur mėtosi automobiliai, galybė nuolaužų. Daugelis žmonių neturi nei elektros, nei degalų, nei vandens tiekimo. Likusieji nusiaubtuose namuose priversti sėdėti tamsoje, jie visiškai atskirti nuo likusio pasaulio.
06332722.jpg
Gerben Van Es | AP
a3042da2.jpg
Bassa Pianura Padana Photo e Meteo | Facebook
Mergelių salas audra pasiekė trečiadienio popietę, kuomet vėjo gūsiai siekė 160 km/val. greitį. Salose gyvena daugiau nei 20000 žmonių.
„Ant medžių neliko lapų. Tai beprotiška. Vienas iš dalykų dėl ko mylėjome šią salą, tai jos žaluma. Dabar viskas dingo. Prireiks daugybės metų, kol bendruomenė atsistos ant kojų,“ – pasakojo salos gyventojas Saint Thomas.
e8a3caa7.jpg
Ian Brown | AP
Angilijos saloje taip pat fiksuoti didžiuliai nuostoliai, daug kur būklė yra tiesiog kritinė. 90 proc. kelių yra neišvažiuojami.
Šiuo metu uraganas siaubdamas ir kitas vietoves juda link Floridos, kurioje pusei milijono žmonių liepta evakuotis. Taip pat pavojus paskelbtas ir Karolinos ir Džordžijos valstijoms.
f5400b9b.jpg
Lionel Chamoiseau | AFP
ed318d69.jpg
AP 

 

 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo