Orų prognozė: smarkius ciklono „Sebastijanas“ vėjus pajus ir Lietuva

Pirmasis rudens-žiemos sezono Atlanto ciklonas rodo savo charakterį. „Aileen“ vardu pakrikštytas ciklonas jau pasidarbavo Jungtinėje Karalystėje ir Šiaurės Europoje, kur laužė ir vartė medžius, tūkstančiai namų liko be elektros. Šiaurės, šiaurės vakarų Vokietijoje jis pervadintas „Sebastijano“ vardu, čia pranešama, kad žuvo trys žmonės, uraganiniai vėjai taip pat niokojo apylinkes. Lietuvoje vėjas išliks neramus iki pat šeštadienio, sekmadienį šalyje jau bus ramiau. Būkite atidūs, nes gali lūžti medžių šakos ar silpnesni medžiai. 
Šiandien šalyje bus debesuota su pragiedruliais, daug kur trumpai palis. Numatomas gūsingas vėjas, ypač vėjuota bus pajūryje. Vilniuje oras sušils iki 18, Kaune iki 17 laipsnių. Šiaulių apylinkėse ir prie jūros vyraus 16 laipsnių šiluma.
ff7f016d.jpg
Augustina Piečienė | Mosėdis Skuodo raj. | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienio naktį daug kur nuvilnis lietus, gausiausias jis bus vakarų Lietuvoje. Dienos metu smarkiau palis vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose. Išsilaikys smarkokas pietvakarių vėjas. Vilniuje ir Kaune nakties metu dangumi plauks lietaus debesys, bus apie 10–12 laipsnių šilumos. Dieną vos apie 14 laipsnių šilumos. Šiauliuose gausesnis debesuotumas vyraus pirmoje paros pusėje, palis. Termometrai rodys 11 laipsnių. Įdienojus tarp debesų žvilgčios saulė, bus apie 13 laipsnių šilumos. Pajūryje palis gausiau, pūs smarkus vėjas. Naktį temperatūra sieks 13, dieną 15 laipsnių šilumos. 
190c8258.jpg
Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šeštadienį vėjas bus vos silpnesnis. Naktį dangus dažniau varvės vakarinėje šalies dalyje, dienos metu vyraus pragiedruliai, po pietų trumpi lietūs numatomi Lietuvos šiaurėje. Vilniaus ir Kauno apylinkėse be žymesnių kritulių, vyraus nepastovus debesuotumas. Naktį termometrai fiksuos 10, dieną 17 laipsnių šilumos. Šiauliuose pirma paros pusė bus giedra, vyraus 9–10 laipsnių šiluma. Dieną danguje sukiosis nedideli debesys, trumpai palis, oras šils iki 16 laipsnių. Pajūryje smarkus vėjas dangumi gins lietaus debesis, tačiau suspės ir saulė įsiterpti. Naktį bus apie 14, dieną apie 16 laipsnių šilumos.
a0cd944f.jpg
Liuda Mickutė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienį atsipūsime lengviau – vėjas nurims. Dar daugiau gerų žinių: lietus taip pat neįkyrės, negausiai palis tik kai kur, pro debesis švysčios saulė, bus šilčiau. Vilniuje ir Kaune tai susibėgs, tai vėl skirstysis debesys, lietaus nenumatoma. Naktį bus apie 11, dieną apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose pirma paros pusė bus apniukusi, protarpiais lynos. Temperatūra sieks 9 laipsnius šilumos. Dienos metu debesys sklaidysis, oras šils iki 16 laipsnių. Prie jūros nedideli debesys dažniau pasitaškys lietumi, ypač pirmoje dienos pusėje. Naktį bus apie 13, dieną apie 16 laipsnių šilumos.
Gismeteo.lt
Draudžiama GISMETEO paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitaip platinti ir kopijuoti be sutikimo. Jei sutikimas gautas privaloma nurodyti GISMETEO kaip informacijos šaltinį.
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo