Dalį Europos niokoja audra: šėlsta uraganiniai vėjai, tūkstančiai liko be elektros, išversti medžiai VIDEO

Atlanto ciklonai pradeda savo sezoną ir pirmoji audra jau kaip reikiant pasidarbavo vakarinėje ir šiaurinėje Europoje.
Audra vardu „Aileen“ savaitės pradžioje smogė Jungtinei Karalystei ir Šiaurės Europai, tūkstančiai liko be elektros, sutrikdytas eismas, išversti medžiai. 
fcc3fea1.jpg
© dwnews | Twitter
„Aileen“ į Heathrow oro uostą atnešė 100 km/val. greičio vėjo gūsius, o pietų Velso apylinkėse, vėjo gūsiai siekė net 120 km/val., skelbia Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba.
Stiprūs vėjai Didžiojoje Britanijoje vertė elektros stulpus ir medžius. Maždaug 60000 Velso gyventojų liko be elektros tiekimo.
Nyderlanduose, Amsterdamo Schipcholo oro uostas atidėjo ir atšaukė dalį skrydžių, o atvykusiems lėktuvas dėl itin sudėtingų oro sąlygų buvo labai sunku nusileisti.
Audros vėjai medžius laužė ir Amsterdame, čia vėjų gūsiai siekė 80 km/val. greitį.
9a110622.jpg
© AT5 | Twitter
Audra smarkius vėjus atnešė ir į šiaurinę Vokietiją bei Daniją. Vokietijoje ši audra gavo „Sebastijano“ vardą, rašo accuweather.com.  Čia trečiadienį kilus audrai žuvo trys žmonės.
Remiantis Vokietijos meteorologijos tarnyba 150 km/h fiksuoti šiaurinėje Harco kalnų vietovėje. Šiaurės jūroje vėjo greitis siekė 140 km/h, kur  kilo smarkios audros, skelbia deutchewelle.com.
Gyventojai raginami likti namuose kol tarnybos pašalins visus kritusius medžius nuo nepravažiuojamų kelių. Smarkūs vėjai prognozuojami ir rytinėje, ir vietomis pietinėje Vokietijoje.
4f21c091.jpg
© Eric Luke | The Irish Times
Lietuva šiomis dienomis taip pat pajus šio ciklono įtaką: Orų prognozė: smarkius ciklono „Sebastijanas“ vėjus pajus ir Lietuva
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo