Taivanas rengiasi taifūnui „Talim“, Kinijai gresia galinga audra

Taivanas paskelbė perspėjimus laivams, o oro linijos atšaukė dalį suplanuotų skrydžių, nes sala rengiasi taifūnui „Talim“, o kuris vėliau pajudės link Kinijos, pasiekęs supertaifūno lygį.
Skelbiama, kad šiaurinei ir šiaurės rytinei šalies daliai taifūnas smogs 137 km/val. vėjo greičiu.
fc84708b.jpg
NOAA | NASA
Taifūnas „Talim“ keitė savo judėjimo kursą ir nėra iki galo prognozuojamas. Buvo skelbiama, kad stichija smogs Taivanui tiesioginį smūgį, tačiau jo trajektorija pasisuko šiaurės ir rytų link.
„China Airlines“ ir „EVA Airways“ dvi didžiausios oro linijos Taivane, pranešė atšauksiančios dalį planuotų skrydžių.
Taifūnai yra įprasta sezoninė Taivano rutina, tačiau rimčiau taifūnų sezonui sala pradėjo ruoštis po 2009 metų taifūno „Morakat“. Tai buvo daugiausia gyvybių pareikalavęs taifūnas istorijoje, kuris pražudė beveik 700 žmonių, o daugiausia jų žuvo purvo nuošliaužose, skelbia reuters.com. 
Pagrindinėje Kinijos dalyje esančiose Fudziano ir Džedziango provincijose evakuota jau daugiau nei 200000 gyventojų, paskelbtas oranžinės spalvos pavojaus lygis, antras pagal stiprumą. 
Šanchajaus geležinkeliai paskelbė stabdantys bilietų prekybą į šimtus traukinių reisų.

 

Prognozuojama, kad penktadienį audra pasuks į šiaurės rytus link Japonijos, tuo tarpu kita audra keliaus pietinės Kinijos ir Vietnamo kryptimi. Paskelbtas aukščiausias pavojaus signalas dėl galimų stiprių liūčių, stipraus bangavimo, staigių potvynių ir purvo nuošliaužų pavojaus.
Mažiausiai pusė milijono žmonių gali būti priversti evakuotis, jeigu tik audra suintensyvės.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo