Katastrofa Meksikoje: smogė 7,1 balų stiprumo žemės drebėjimas VIDEO

Antradienį centrinei Meksikai smogęs galingas 7,1 balo stiprumo žemės drebėjimas jau pareikalavo 248 gyvybių, manoma, kad šis skaičius tik augs. Tūkstančiai karių, gelbėtojų ir civilių petis petin dirba, kol dar yra vilties, ir ieško po griuvėsiais likusių gyvų. Daugybė žmonių liko įstrigę po nuolaužomis sugriuvus daugybei pastatų. Paieškų vietose gelbėtojai prašo visiškos tylos, kad būtų įmanoma išgirsti po nuolaužomis esančių gyvųjų balsus.
1f1a963e.jpg
© Francisco Caballero Gout | AP
Meksiko mieste sugriuvo apie 30 pastatų. „Pastatai lingavo, lyg hamakai“, – pasakojo statybose dirbantis Guillermo Salazar, rašo theguardian.com.
Remiantis JAV geologijos tarnyba, žemės drebėjimo epicentras buvo 4,5 km į šiaurės rytus-rytus nuo San Juan Roboso ir 55 km. į pietus-pietvakarius nuo Pueblos miesto, 51 km. gylyje, skelbia cnn.com.
b460ca5c.jpg
© Pedro Mera | Getty Images
Baisi tragedija įvyko vienoje iš pradinių Meksiko mokyklų, kur sugriuvus pastatui buvo rasti 22 kūnai, o dar 30 vaikų dingo.
Apie 5 milijonai žmonių liko be elektros. Negana to, žemės drebėjimas prižadino ir Popokatepetlio ugnikalnį.
Kraupus sutapimas, mat rugsėjo 19-ąją, 1985 metais Meksiko miestą supurtė net 8 balų stiprumo žemės drebėjimas, pražudęs 10 tūkst. žmonių. Kelios valandos iki žemės drebėjimo daugelis žmonių dalyvavo įvairiuose žuvusiųjų prieš 32 metus atminimo, bei pasiruošimo panašiems įvykiams ateityje renginiams. Taip pat šiose apylinkėse vos prieš mėnesį taip pat įvyko žemės drebėjimas, kurio stiprumas buvo 8 balai. 
04237a1a.jpg
© ALFREDO ESTRELLA | AFP
5a453f1a.jpg
© ALFREDO ESTRELLA | AFP

 

 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo