Orų prognozė: šilti ir saulėti orai jau alsuoja Lietuvai į nugarą – greitai bus čia

Kol kas rugsėjis šykštėjo saulėtų ir šiltų orų, tačiau jau labai greitai viskas keisis. Artimiausiomis dienomis vyks malonūs pokyčiai – vyraus saulėtas dangus, į šalį plūstels maloni šiluma, tačiau rytų vėjas bus neramus.
Šią, rugsėjo 21-ąją, nuo seno minima Bobų vasaros pradžia, tačiau artėjantis gražesnių orų pliūpsnis šį kartą ne iš pietvakarių atklystantis anticiklonas nuo Azorų salų, kaip įprasta Bobų vasarai, o iš rytinės, pietrytinės Europos dalies.
c550a399.jpg
© Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Tradicinė bobų vasara mus aplanko rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje ir gali trukti netgi labai trumpai, o kartais ji visai neužsuka. Tuo metu temperatūra pakyla iki 20 ir net daugiau laipsnių, įprastas Bobų vasaros simbolis – besidraikantys voratinkliai.
Vienaip ar kitaip orų pagerėjimu apsidžiaugs tikrai kiekvienas, tad pasimėgaukite gražesnėmis rudens dienomis.
09010862.jpg
© Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šiandien diena bus niūroka, daugelyje vietovių nuvilnis tai kuklesnis, tai gausesnis lietus, ypač antroje dienos pusėje. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune dangų gaubs debesys, numatomi krituliai. Dieną oras Vilniuje šils iki 13, Kaune iki 15 laipsnių. Šiauliuose debesys taip pat protarpiais šliūkštels lietaus, vyraus 15 laipsnių šiluma. Pajūryje be žymesnių kritulių, temperatūra svyruos apie 14–15 laipsnių.
6d7ff215.jpg
© Augustina Piečienė | Mosėdis Skuodo raj. | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienio naktį kai kur trumpai lynos, kiek gausesnio lietaus sulauks rytinė šalies dalis. Dienos metu jau daug kur numatomi pragiedruliai, o lietaus debesys praslinks vakariniu šalies pakraščiu. Numatomas rytinių krypčių vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse naktį bus apie 13 laipsnių šilumos, palis. Dieną vyraus saulėtas dangus, oras šils iki 22 laipsnių. Šiauliuose nakties metu taip pat nuvilnis krituliai, vyraus 11 laipsnių šiluma. Įdienojus numatomas nepastovus debesuotumas, bus apie 20 laipsnių šilumos. Pajūryje dangumi plauks debesys, protarpiais palis. Naktį termometrai fiksuos 12, dieną 18 laipsnių šilumos.
4b3a589b.jpg
© Aušra Buivydienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Šeštadienis bus saulėtas, vyraus maloni šiluma, tačiau pūs gūsingas rytų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune visą parą numatomas skaidrus dangus. Naktį bus apie 12, dieną apie 18–19 laipsnių šilumos. Šiauliai taip pat mėgausis giedru dangumi. Naktį temperatūra sieks 11, įdienojus 18 laipsnių šilumos. Pajūryje debesys nesirodys. Nakties metu vyraus 14, dieną 20 laipsnių šiluma.
Sekmadienį išsilaikys saulėti ir šiek tiek vėjuoti orai – didesnių permainų nebus. Vilniaus ir Kauno apylinkėse bus giedra. Naktį termometrai fiksuos 10, dieną 19 laipsnių šilumos. Šiauliuose vyraus skaidrus dangus. Naktį bus apie 9, įdienojus apie 17 laipsnių šilumos. Pajūryje naktis žvaigždėta, temperatūra sieks 13 laipsnių. Dieną saulės spinduliai orą sušildys iki 19 laipsnių.
76acea34.jpg
© Aušra Buivydienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
ea754951.jpg
© Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Gismeteo.lt
Draudžiama GISMETEO paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitaip platinti ir kopijuoti be sutikimo. Jei sutikimas gautas privaloma nurodyti GISMETEO kaip informacijos šaltinį.
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo