„Ugnies žiedu“ vienas paskui kitą ritasi žemės drebėjimai: kur smogs kitas?

„Ugnies žiede“ dedasi itin keisti dalykai.
Per mažiau nei 24 valandas didžiuliai žemės drebėjimai galėjo sukelti seismines bangas, keliaujančias per jautrias seismines zonas.
Trečiadienį įvykęs 6,1 balo stiprumo žemės drebėjimas Naujojoje Zelandijoje  buvo sekamas kitų drebėjimų: 6,1 balo Japonijoje, 6,4 Vanuatu ir 5,7 balo Indonezijoje, kurie regionus sukrėtė ketvirtadienį.
Visi jie išsidėstę ties „Ugnies žiedu“, kuris tęsiasi aplink Ramųjį vandenyną nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės pro Indoneziją, Japoniją ir Kaliforniją, kur įvyksta 90 procentų žemės drebėjimų.
422144d3.jpg
© USGS 
Seismologai patvirtino kad ši drebėjimų virtinė, kartu su kitais fiksuotais netoli Tonga (5,0 balų), Taivano (5,3 balų) ir Papua Naujosios Gvinėjos (5,2 balo), kurie nustatyti tą pačią dieną, buvo „neįprasti“, praneša dailymail.co.uk. 
Mokslininkai teigia, kad dėl to gali būti kaltos seisminės bangos, besiritančios ties sprūdimis. Bangos galėtų peršokti tarp netoliese esančių sprūdžių ir toliau judėti, ties įtrūkimo taškais sukeldamos žemės drebėjimus.
Tas pats mechanizmas artimiausiomis valandomis ar dienomis galėjo išprovokuoti kitą didelį žemės drebėjimą.
Vis dėlto, mokslininkai atmetė bet kokį galimą ryšį egzistuojantį su trečiadienį Meksikoje įvykusiais žemės drebėjimais, pražudžiusiais daugiau nei 230 žmonių, nes šie drebėjimai buvo per toli.
Pirmasis Meksikos žemės drebėjimas galėjo sužadinti antrąjį sukurdamas stresinį lauką, tačiau juos turėjo skirti ne daugiau kaip 200 km.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo