Airijai ir Britanijai smogs galinga audra Ofelija: paskelbtas raudonasis pavojaus signalas

Pirmadienį pro Airiją ir Britaniją keliauja uraganas „Ofelija“.  Skelbiama, kad Airijai tai bus stipriausia audra smogusi šaliai per 56 metus ir kuri pridarys milžiniškų nuostolių. 
Apie tai, jog artinasi išties galinga stichija buvo galima matyti ir iš tūkstančių paukščių, kurie paliko Airijos pietvakarines pakrantes, lyg nujausdami artėjantį pavojų. 
8b0cb635.jpg
© Sarah Kavanagh | Twitter | Stop kadras
Gyventojai perspėti audros metu vengti bet kokių nebūtinų kelionių.
Jau sekmadienį buvo paskelbtas „raudonasis“ perspėjimas dėl stiprių ir pragaištingų „Ofelija“ vėjo gūsių, kurie siekia 130-140 km/val.  Pranešama, kad ryto valandomis stipriausią smūgį pajus pietvakarinė ir pietinė šalies dalis, o jau popietę audra smogs ir rytiniams rajonams.
Šiuo metu Korke (pietvakarių Airija) jau atšaukti skrydžiai, išversti medžiai, sutrikęs elektros tiekimas, tačiau audra dar tik pradeda savo kelionę po žemyną.
f121d008.jpg
© NASA 
Meteorologai praneša, kad audros metu siaučiančios liūtys lems milžiniškus potvynius. Egzistuoja potencialus pavojus žmonių gyvybėms.
Rimti perspėjimai galioja nuo pirmadienio 6 val. ryto iki pat vidurnakčio. Paskelbta,kad pirmadienį bus uždarytos visos mokyklos, koledžai bei kitos institucijos.
ee33c75f.jpg
© Eumetsat 
„Raudonasis“ meteorologinis perspėjimas skelbia apie blogiausias orų sąlygas, kurių metu žmonėms patariama „imtis veiksmų apsaugant save ir/ar savo turtą“.
Gyventojų primygtinai prašoma vengti bet kokių nebūtinų kelionių ir vengti važinėjimo dviračiais, tuo tarpu Pakrančių apsaugos tarnyba patarė pirmadienį imtis ekstremalių saugumo priemonių ir vengti apsilankymų ar pasivaikščiojimų pakrančių zonose.
f8a9e6ed.jpg
© Cyril Byrne 
Skelbiami patarimai, kurių rekomenduojama laikytis audros metu:
- kol tik tęsis audra, turėtų būti vengiama bet kokių nebūtinų kelionių.
- būtina klausyti vietinio radijo ir nacionalinio transliuotojų skelbiamos informacijos apie esamą orų situaciją.
- prognozuojamas jūros suintensyvėjamas, dėl ko visuomenė perspėjama audros metu vengti būti pakrantės regionuose.
- dėl stiprių vėjų vyraus sudėtingos ir pavojingos vairavimo sąlygos, ypač lengvai pažeidžiamiems eismo dalyviams – dviratininkams, pėstiesiems, motociklų vairuotojams, sunkvežimiams. Eismo dalyviai turėtų ypač saugotis lūžtančių medžių ir skriejančių nuolaužų.
 
- atsižvelgiant į prastas oro sąlygas visiškai nerekomenduojama važinėti dviračiais.
- kai kuriose šalies dalyse galimi elektros tiekimo sutrikimai ar net nutrūkimai. Prašoma visuomenės laikytis atokiau nuo nutrūkusių kabelių, kuriuos galėjo nuplėšti stiprūs vėjo gūsiai.
-  prieš artėjant audrai, žmonių prašoma aplankyti ir patikrinti vienišus ar pažeidžiamus kaimynus. Tai padaryti prašoma ir audrai praėjus.
- Gyventojų prašoma į vidų perkelti kiemo baldus, šiukšliadėžes ir bet kokias aplink namus esančias neįtvirtintas struktūras, kurias gali nublokšti stiprūs vėjo gūsiai.
76315ffe.jpg
© NOAA 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo