Tragedija Antarktidoje: 40000 pingvinų kolonijoje gyvi išliko vos du mažyliai

Maždaug 40000 Adelės pingvinų kolonija Antarktidoje susidūrė su „katastrofiniu veisimosi įvykiu“, kuomet šiais metais nuo bado išsigelbėjo vos du jaunikliai. Tai antrasis toks atvejis per ketverius metus, o iki šiol tokių nelaimių nebuvo fiksuota daugiau nei 50 metų, rašo theguardian.com.
Dėl šios nelaimės mokslininkai primygtinai ragina Rytų Antarktidoje įkurti saugomą jūrų teritoriją.
6be8bf70.jpg
© Y Ropert-Coudert/CNRS/IPEV 
Maždaug 18000 pingvinų porų kolonijoje, Petrelio saloje, Prancūzijos mokslininkai metų pradžioje aptiko vos du išgyvenusius jauniklius. Tūkstančiai nuo bado žuvusių jauniklių ir neišperėtų kiaušinių aptikta visoje saloje, regione vadinamame Adelės Žeme.
Kolonija su panašia nelaime susidūrė ir 2013 metais, kuomet neišgyveno nei vienas jauniklis. Teigiama, kad tai galėjo sukelti rekordinis vasaros ledo kiekis ir „beprecedentis lietaus periodas“.
Neįprastas vasaros ledo kiekis reiškė, kad maisto ieškantiems pingvinams teko keliauti papildomus 100 km.. Dėl itin lietingų oro salygų, vieni likę alkani jaunikliai, buvo bejėgiai, šlapi ir niekaip negalėjo sušilti.
e3606dc1.jpg
© Y Ropert-Coudert/CNRS/IPEV 
Skelbiama, kad regioną stipriai paveikė ir 2010 metais įvykęs Mertz ledyno atsiskyrimas, kuomet atskilo maždaug Liuksemburgo dydžio (80 km. ilgio ir 40 km. pločio) ledynas. Šis įvykis, kuris fiksuotas už maždaug 250 km. Nuo Petrelio salos, stipriai paveikė vandenynų sroves bei ledo formavimosi procesus regione.
Ryšys tarp klimato kaitos ir jūros ledo kiekio išaugimo aplink Antarktidą nėra iki galo aiškus. Pastaraisiais metais jūros ledo plotai augo, kas gali būti siejama su dėl klimato kaitos išaugusiu gėlo vandens kiekiu vandenyne aplink šį žemyną.
Visgi, žiūrint ilguoju laikotarpiu, prognozuojama, kad dėl klimato kaitos jūros ledo kiekis dramatiškai sumažės.
Būtent dėl ledo kiekio augimo tam tikros rūšys susiduria su milžiniškomis problemomis, kuomet nuo perėjimo vietų nutolsta maitinimosi vietos.
115bad83.jpeg
© WWF-AUSTRALIA
Mokslininkai baiminasi, kad Antarktidos pusiasalyje, kurį ypač neigiamai paveikė klimato kaita, Adelės pingvinų populiacija stipriai sumažėjo ir baiminamasi, kad čia jie gali visiškai išnykti.
Deja, bet tai ne vienintelė problema, su kuria susiduria pingvinai. Šiems nuostabiems sutvėrimams gresia ir kiti pavojai – komercinė žvejyba ir net turizmas, nuo kurių privalu apsaugoti šiuos paukščius.
Todėl mokslininkai rinksis į neeilinį pasitarimą, kur ir aptars saugomos teritorijos steigimą aplink Antarktidą.
Praėjusių metų susitikimo metu, po daugybės nesėkmingų diskusijų, komisijos nariai pagaliau sutarė įsteigti didžiausią pasaulyje Saugomą jūros teritoriją Roso jūroje ir šiuo metu daugelis viliasi, kad tokia teritorija bus įkurta ir Rytų Antarktidoje.
Tikimasi, kad tai leis apsaugoti pingvinų namus.

Dalintis:

Taip pat skaitykite