Žiemos orų prognozė Europai: ar Lietuva sulauks tikros žiemos?

Accuweather.com prognozė šiai žiemai sunerimti privers šiaurės ir vakarų Europą, mat čia prognozuojamas galingas žiemos startas. Teigiama, kad čia siaus dažnos audros, liūtys ir vėjai.
Aktyvi žiemos sezono pradžia į regioną nuo Jungtinės Karalystės iki Prancūzijos, Belgijos, Nyderlandų, Danijos ir Vokietijos atneš didžiulius vėjus ir audras.
d1fd86be.jpg
© Erdenebayar Bayansan | Pixabay
Vėjuotų orų epicentre atsidurs Jungtinė Karalystė, kuri viso žiemos laikotarpio metu susidurs su dažnomis audromis. Pats audringiausias laikotarpis prognozuojamas gruodį ir didžiąją sausio mėnesio dalį. Atokvėpio nuo vėjų ir lietaus tikimasi tik vasario mėnesį.
Nors smarkios audros nebus tokios dažnos nuo Prancūzijos iki Vokietijos, visgi žiemos mėnesiais kelios jų gali užklupti ir šį regioną. Pranešama, kad kartu su stipriomis  audromis Škotijoje, aukštesniuose Jungtinės Karalystės regionuose, pietų Vokietijoje ir rytų Prancūzijoje egzistuos ir aukšta sniego tikimybė.
Tuo tarpu ganėtinai švelni sezono pradžia tikėtina didžiojoje Europos dalyje, kuri vėliau išsivystys į gerokai šaltesnį periodą centrinėje bei rytų Europoje.
f1872cd2.jpg
© accuweather | Žiemos orų prognozė Europai
Nuo Vokietijos ir Lenkijos iki pat Alpių švelnius orus keis šaltis
Gruodį ir didžiąją sausio mėnesio dalį artima arba aukštesnė už vidutinę oro temperatūra vyraus centrinėje Europoje, kol vėliau į šį regioną atkeliaus šaltis, kuris čia išsilaikys iki pat sezono pabaigos. Gausesnio sniego ir šalčio teks luktelti bent jau iki antros sezono pusės.
Aukšto slėgio zona besiformuojanti virš Skandinavijos šiuo laikotarpiu padės nukreipti šaltą Sibiro orą vakarų kryptimi per Baltijos valstybes ir Baltarusiją, kol apsistos ties Lenkija, Vokietija ir Alpėmis.
586c961c.jpg
© markito | Pixabay
Šie šalto oro periodai lems tai, kad temperatūra nukris žemiau normos ir sudarys tinkamas sąlygas vėlyvo sezono pūgoms žemesniuose Vokietijos ir Lenkijos regionuose.
Nepaisant švelnios žiemos pradžios, aktyvios audros sistemos gruodžio ir sausio mėnesiais ties Alpėmis, tarp jų ir didžiausiuose Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos ir Austrijos slidinėjimo kurortuose lems dažną sniegą.
Sausesnė nei įprasta žiema paskatins sausrų ir krūmynų gaisrų riziką nuo pat Ispanijos iki Balkanų pusiasalio
Tuo metu kai šiaurinė Europa susidurs su drėgna žiema, reti lietūs prognozuojami pietinei ir rytinei Ispanijai, didžiajai Italijos daliai ir Balkanų pusiasaliui.
Nors tam tikros Italijos dalys ir Balkanų pusiasalis šį rudenį jau sulaukė taip išsiilgto lietaus, visgi šiems milžiniškos vasaros sausros nualintiems regionams jo reikia kur kas daugiau.
Žemesnis už norminį kritulių lygis lems ir mažesnį už normą sniego kiekį Balkanų kalnuose ir žemesniuose regionuose. Sniego audros regionui prognozuojamos tik antroje sezono pusėje.
75a5e428.jpg
© Claudia | Pixabay
Taip išsiilgto lietaus sulauks šiaurinė ir vakarinė Ispanija bei Portugalija. Čia per žiemą užklys kelios Atlantinės audros. Būtent šie lietūs palengvins sudėtingas sausros sąlygas šiuose regionuose bei sumažins krūmynų gaisrų grėsmę.
Kas laukia Lietuvos?
Prognozuojama, kad dėl šalto oro Baltijos šalyse ir Baltarusijoje numatoma snieginga žiema, o štai Skandinavija išvengs šaltuko.
Po švelnios žiemos pradžios rytinėje Europoje, gruodžio mėnesį Baltijos šalyse ir Baltarusijoje pasitaikys ir keli šalčio periodai. Teigiama, kad sniego lygis Lenkijoje, Baltijos valstybėse ir Ukrainoje bus artimas normai.
02d92db2.jpg
© Pixabay 
Dėl vis dažniau pasitaikančio šaltuko, išaugs ir sniego tikimybė, dėl ko nuo pat Estijos iki Baltarusijos žemę ilgokai dengs sniego sluoksnis.
Regione nuo rytų Rumunijos iki Moldovos ir Ukrainos numatoma sausa ir švelni žiemos pradžia. Sezonui judant į priekį prognozuojamas tipinis žiemos šaltis, kuris su savimi atsineš ir įprastinių pūgų.
Skandinavija mėgausis švelniu oru
Kol šaltas oras žiemą formuosis ties dalimi rytinės ir centrinės Europos, Skandinavija susidurs su trumpalaikiu šalčiu ir beveik visą sezoną mėgausis aukštesne už normą temperatūra.
Sezono pradžioje Atlanto vandenyno audros kartas nuo karto užklups regioną ir nustums šiltą orą link Norvegijos, Švedijos ir Suomijos.
Aukšto slėgio zona besiformuojanti virš regiono antroje žiemos pusėje atliks skydo vaidmenį ir apsaugos nuo bet kokio arktinio oro įsikišimo, kol šalčiausias oras apsistos gerokai į pietus ir rytus.

Dalintis:

Taip pat skaitykite