Žemėje siaučia geomagnetinė audra: metas pašvaistėms

Šiandien dieną šalyje vyraus silpna geomagnetinė audra, kuri vakare pasieks nedidelės audros lygį. Šeštadienį ji pamažu silps, o jau sekmadienį bus fiksuojamas nedidelis suaktyvėjimas.
Kaip Lietuvoje keisis šios audros intensyvumas galite sekti gismeteo.lt pasirinkę savo miestą ir kairėje paspaudę Geomagnetinių audrų prognozės.
b7438ab1.jpg
© Gismeteo.lt 
Geomagnetinė audra – tai stiprus Žemės magnetinio lauko aktyvumas. Kuomet viršutiniame Saulės atmosferos sluoksnyje įvyksta magnetinės energijos išsiveržimas – blyksnis, iš Saulės atmosferos išlekia didelis kiekis įelektrintų dalelių, kurios paveikia Žemės magnetinį lauką jį suaktyvindamas ir sukeldamas magnetinę audrą.
Siaučiant geomagnetinėms audroms danguje galima stebėti kvapą gniaužiantį reginį – šiaurės pašvaistes. Visgi, Lietuvoje jos pasirodo ne visada. Kp – indeksas šiuo metu svyruoja apie 4 balus.
dc9b98ac.jpg
© North News & Pictures 
Taip pat jautresni žmonės jaučia tam tikrus negalavimus. Žmogaus kūnas magnetines audras pajaučia ir į jas reaguoja galvos skausmo pavidalu, sutrikusiu miegu, bendru silpnumo jausmu, sutrikusiu kraujo spaudimu bei širdies sistemos veiklos sutrikimais.
Šiuo metu patariama vengti stresinių situacijų, sunkaus fizinio krūvio.

Dalintis:

Taip pat skaitykite