Graikiją supurtė nelaimė: užtvindė mirtį nešantys potvyniai FOTO

Mažiausiai 15 žmonių žuvo Graikijoje kilus staigiems potvyniams, kuomet po stiprių liūčių keliai tapo ištisomis raudono purvo upėmis.
Nakties metu potvyniai smogė pramoniniams Nea Peramos ir Mandra miesteliams, esantiems už maždaug 27 km. į vakarus nuo Atėnų, kur savo namuose ar automobiliuose liko įkalinti dešimtys žmonių.
f9bf48a6.jpg
© Angelos Tzortzinis | AFP
Baiminamasi, kad mirčių skaičius dar gali išaugti, nes kaip tik šiuo metu gelbėjimo komandos apžiūri užlietus namus ir ieško juose potencialiai dingusių asmenų, praneša ibtimes.co.uk. 
„Tai Biblinė nelaimė.“ – valstybiniam transliuotojui „ERT“ sakė Mandra merė Yianna Krikouki. „Viskas nusiaubta“.
6f92e3ba.jpg
© EPA 
Potvyniai kilo po stiprios naktį siautusios audros, į regioną atnešusios milžinišką lietaus kiekį. Keliai tapo tikromis purvo upėmis, savo srove jos nešė automobilius, pakelėse juos stumdė į krūvas, apgadino tvoras ir pastatus.
Buvo sugriauti keli pastatai, gatvės užverstos nuolaužomis. Potvynių vanduo nuolaužas nunešė link kranto, kur sekliame uoste nuskandino žvejybinius laivus.
e0f54d44.jpg
© Petros Giannakouris | AP
Ugniagesių departamentas pranešė sulaukęs daugiau nei 600 skambučių su prašymais iš pastatų išpumpuoti susikaupusį vandenį, o iš namų ir automobilių jie išlaisvino 86 ten įstrigusius žmones. 
Stiprūs lietūs Graikijoje tęsiasi jau maždaug savaitę. Nepaprastoji padėtis buvo paskelbta vakariniame Atikos regione, kuriame įsikūrę ir Nea Peramos ir Mandra miesteliai.
26a7ca05.jpg
© Valaerie Gache | AFP
 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo