Patvirtinta: pro Žemę tikrai praskriejo itin retas tarpžvaigždinis asteroidas

Mokslininkai žino maždaug apie 750000 asteroidų ir kometų ir visi jie yra dalis mūsų Saulės sistemos. Visgi, turime ir vieną išskirtinį atvejį, kuris, kaip rodo naujausias tyrimas, yra neįtikėtinai keistas, rašo gizmodo.com.au.
Mokslininkai pranešė apie atliktą Oumuamua, praėjusį mėnesį pastebėto tarpžvaigždinio objekto, analizę.
7a78bf68.jpg
© NASA 
Keistos formos, greitai judanti uoliena gerokai nustebino astronomus savo chemine sudėtimi ir kitomis savybėmis, kurios rodė, kad jis yra tarpžvaigždinis objektas atskriejęs iš gerokai toliau negu buvo manyta iki tol.
Oumuamua istorija prasideda 2017 m. spalio 19 d., kuomet Havajuose įrengta „Pan-STARRS1“ teleskopų sistema jį užfiksavo pirmąkart. Mokslininkai objektą pavadino „A/2017 U1“, tačiau jau netrukus suprato stebintys kažką keisto, nes asteroido orbitos forma buvo išskirtinai hiperbolinė.
bdf8465f.jpg
© AP | Havajuose įrengta „Pan-STARRS1“ teleskopų sistema
Tai reiškė, kad vietoj sukimosi aplink Saulę, šis daiktas atskriejo tokiu greičiu ir trajektorija, akivaizdžiai signalizuodamas, jog jis atkeliavo iš už Saulės sistemos ribų.
Šiems tarpžvaigždiniams objektams mokslininkai sukūrė naują klasifikacijos rūšį ir suteikė jam havajietišką vardą, kuris reiškia „pirmasis iš toli atvykęs pasiuntinys“.
Stebėjimai atskleidė, kad objektas nėra sferinis, tačiau labiau primena cigaro formą, o jo išmatavimai yra 800 m. x 80 m. x 80 m. Jis yra sudarytas iš metalo ir anglimi turtingos medžiagos, kaip ir kai kurios kometos.
c7dff09e.jpg
© EPA 
Mokslininkai taip pat nustatė, kad asteroidas neturi neapibrėžtos kometą primenančios išvaizdos, kas tapo staigmena, nes mokslininkai darė išvadą, kad tarpžvaigždiniai objektai elgsis kaip kometos, o ne asteroidai.
Tai komandai leidžia manyti, kad mūsų Saulės sistemoje tarpžvaigždinių uolienų yra kur kas daugiau negu manyta. 
Atkreipiamas dėmesys ir į kitą aspektą – galimą poveikį Žemei
Mokslininkai skelbia, kad susidūrimas su tarpžvaigždiniu objektu, dėl didelio jo išvystyto greičio, būtų kur kas stipresnis ir pragaištingesnis negu su tokios pačios masės objektu iš mūsų Saulės sistemos.
Iš kaip toli atskriejo šis asteroidas kol kas nėra žinoma.
Mokslininkai daugiau niekuomet neturės galimybės dar kartą išvysti Oumuamua, nes jis jau intensyviai tolsta nuo mūsų. Visgi, toks trumpas jo pasirodymas gali reikšti, kad tai tikrai nebus paskutinis kartas, kai mokslininkai stebi kažką panašaus.

Dalintis:

Taip pat skaitykite